Szabadrúgásgóllal kapaszkodott a legyőzött Cagliari elé a Bologna - videó

A Bologna győzelmét hozta a 32. forduló zárómérkőzése a Cagliari ellen a Serie A-ban a csütörtöki játéknapon.

Az első félidő sok hibát, és így kevés helyzetet hozott, és a mérkőzés egyetlen gólja az 54. percben született, amikor Diamanti szépen tekert a vendégek kapujának bal oldalába szabadrúgásból. (1-0)

A Bologna ezt követően teljesen feladta a támadások lehetőségét, a Cagliarinak pedig sok helyzete volt - köszönhetően a hazaiak rengeteg védelmi hibájának is -, de szinte nem tudták eltalálni a kaput. A hajrában még Gillet, a Bologna kapusa is megsérült, miután saját védőjével ütközött keményen, de így is a helyén maradt, és igazán próbára sem tudták tenni a vendégek.

A győzelemmel a Bologna csatlakozott a szintén 40 pontos Atalantához és Palermóhoz, jelenleg a 12. helyen áll, a Cagliari pedig egy pozíciót hátracsúszva a 14. Előnye négy pont a kiesőzónában kitartóan emelkedő Lecce előtt.