Tenisz

Új főnöke lesz májustól az All England Clubnak

A decemberben új kihívást kapó Ian Ritchie helyére a britek megtalálták az ideális utódot a wimbledoni teniszklub vezetésére.

A korábbi Davis Kupa játékos, Richard Lewis személyében új főnöke van mostantól a wimbledoni teniszbajnokságnak. Az All England Club vezetését korábban Ian Ritchie töltötte be, aki azonban tavaly decemberben az angol rögbi liga vezetői posztját kapta meg. Az új pozíciót május elsejétől veszi át a korábbi vezető, így helyére égetően szükség volt a megfelelő helyettes megtalálására, nyáron ugyanis a szokásos füves pályás Grand Slam torna mellett a londoni olimpia tenisz versenyeinek is Wimbledon ad majd otthon.

A világranglistán egykoron a 68. helyig jutó Lewis 1977 és 1983 között 12 alkalommal játszott a brit Davis Kupa csapatban. Az 57 éves sportvezető sportolói karrierje befejezése után a brit tenisz szövetség alkalmazásában volt, emellett pedig edzőként és üzletemberként is aktív volt, az utóbbi tíz évben viszont éppen a brit rögbi liga vezetésén fáradozott.