La Liga

Ronaldo-tripla után Callejón koronázta meg a Real sikerét a madridi derbin

A Real Madrid 4-1-es kiütéses diadalt aratott a városi rivális Atlético Madrid felett a spanyol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának szerda esti mérkőzésén. A hazai pályán játszó Matracosok 68 percig megszorongatták a királyiakat, de a vendégek Cristinao Ronaldo triplájának köszönhetően bebiztosították a győzelmet. Az Atlético 1999. októbere óta nyeretlen az El Derbi madrileñón, José Mourinho együttese négy pontra elhúzott az üldöző Barcelonától.

Létfontosságú volt a győzelem a Real Madridnak a Vicente Calderónban, az utóbbi hetekben botladozó királyiak sokáig stabil tíz pontos előnye egyre csökkent a Barcelona előtt a városi derbi előtt. Az Atlético viszont érezte, hogy talán most megfoghatja a fehérmezeseket, kiegyenlítetten folyt a mérkőzés, a 2. percben Ángel Di María tesztelte Courtoist, a másik oldalon Falcao Coentraón megpattanó lövését kellett védenie Casillasnak, a 20. percben egy szabadrúgásról maradt le hajszállal a kolumbiai.

A 25. percben Cristiano Ronaldo lendítette meg jobb lábát, jó 30 méterről bombázott szabadrúgásból a bal alsóba, Thibaut Courtois csak szemmel tudta követni a labdát (0-1).

A 33. percben Benzema fejelt a kapu mellé, Ronaldo bal oldali löketét szögletre tudta ütni a belga kapus. Az egygólos előny ellenére a Real nem lehetett nyugodt, José Mourinho a halovány Kaká helyére Mesut Özilt küldte a pályára a második félidőre. A játékrész elején a hazaiak ráijesztettek a Realra, Radamel Falcao Adrián Lopez bal oldali ívelése után bólintott a védők között a hálóba (1-1).

A Matracosok a 68. percig reménykedhettek, Falcao állandó veszélyt jelentette a kapura, de ekkor Ronaldo újabb dugót ragasztott Courtois kapujába, 18-ról, balról durrantott a bal felsőbe (1-2). A 83. percben a portugál meglőtte szezonbeli hetedik tripláját - ami új spanyol bajnoki csúcs - Godín fellökte Higuaínt, a jogos büntetőt Ronaldo bevarrta (1-3).

Ronaldo mesterhármassal döntötte el madridi derbit

Az i-re a pontot a csereként beálló José Callejón tette fel, a 88. percben Ronaldo kiugratása után jobbról lőtte ki a hosszú alsót (1-4). A Real Madrid nagyon fontos győzelmet aratott a másfél hét múlva következő El Clásico, és az egy hét múlva esedékes Bayern München elleni BL-elődöntő előtt, és visszaállította a négy pontos különbséget a Barcával szemben.

Cristiano Ronaldo 40 találatnál tart a La Ligában, és megelőzte Lionel Messit (39) a góllövőlistán. Az Atlético nem tudta megtörni a 12 és fél éves átkot, 1999. októbere (21 mérkőzés) óta nyeretlen az El Derbi madrileñón.

Primera División, 32. forduló:
Atlético Madrid-Real Madrid 1-4 (0-1)
gólszerző: Falcao (55.), illetve Ronaldo (25., 70., 83. - a harmadikat 11-esből), Callejón (88.)