Golf

Bubba Watson nyerte az évad első major tornáját - videó

Címkék:

Karrierje során először nyert major versenyt Bubba Watson, aki vasárnap az Augusta Mastersen ért fel a csúcsra.

A 76. alkalommal kiírt US Masters tornának ezúttal is Augusta volt a helyszíne. A harmadik nap után már sejthető volt, hogy izgalmas végjáték lesz, hiszen annyira szoros volt az élmezőny. A 72 szakasz végén ketten álltak együttállásban az élen, hiszen Bubba Watson és a dél-afrikai Louis Oosthuizen is 278 ütéssel teljesítette a versenyt. A play-off második szakaszán azonban a 33 esztendős amerikai golfozó volt a nyugodtabb, aki ezzel élete első major tornáját nyerte meg. A 29 esztendős Oosthuizen korábban nyert már ilyen jellegű kiemelt versenyt (2010 - British Open), most azonban a végjátékban nem volt szerencséje. Watson a mostani győzelemmel a 16.-ról a negyedik helyre jött fel a golfozók világranglistáján.

A híres zöld zakó felhúzása mellett Watson annak is örülhetett, hogy 1,44 millió dolláros csekkel jutalmazták őt a szervezők a remek teljesítményért. Oosthuizen sem távozott kiemelkedő emlék nélkül Augustából, hiszen a második szakaszon egy, a golfban ritkán látott teljesítményt ért el. Az ún. albatroszhoz ugyanis par alatt három ütéssel kell megjátszani egy szakaszt, ami a par 5-ös pályán neki két ütésből sikerült is. Az 575 méter hosszúságú szakaszt még soha senki nem tudta a US Masters történetében két ütésből megjátszani.