Óriási öngóllal veszített pontokat a Debrecen a Siófok ellen

A DVSC-TEVA hazai környezetben 1-1-es döntetlent játszott a Siófok ellen az OTP Bank Liga 23. fordulójában.

Bódi Ádám küzd a siófoki védőkkel - Fotó: dvsc.hu

A bajnokesélyes Debrecen a Győr pénteki győzelme után a Siófok ellen mindenképpen a három pont megszerzésére törekedett. Ezúttal Yannick és Kulcsár is csak a kispadon kapott helyet, Coulibaly és Nikolics kezdett a támadósorban. A mostanában remek formában játszó Siófok nem tűnt megilletődöttnek, az első 20 percben a hazaiak nem is jelentettek veszélyt a kapura. A félidő derekán Nikloics, majd Coulibaly lőtt kapura, de Ribánszkinak egyik lövés sem okozott gondot. Az utolsó negyedórában a Siófokot beszorította a listavezető, de igazi izgalmak nem alakultak ki a kapuk előtt.

Az 57. percben megszerezte a vezetést a DVSC: Szakály passzából Mészáros 8 méterről lőtt a bal sarokba (1-0). A 76. percben aztán egy óriási siófoki helyzet maradt ki, Nagy lőtt közvetlen közelről a kapu fölé. Tíz perccel a vége előtt egy ritkán látható öngóllal egyenlítettek a vendégek: Simon szorításában Simac Novakovic felett a saját kapujába emelt (1-1). Ezt követően természetesen rákapcsolt a Loki, Bódi fejesét a gólvonalról mentették. A hajrában Coulibaly lövését mentette még Ribánszki, így maradt meglepetésre az 1-1-es döntetlen.