A Kecskemét Angyalföldön is négy gólt lőve nyert

Az egyre jobb formába lendülő KTE 4-2-re nyert Angyalföldön az OTP Bank Liga 23. fordulójában.

Tököli ismét eredményes volt - Fotó: délmagyar

Nem sok variációs lehetősége volt a kezdőcsapatban Urbán Flóriánnak, Herczegfalvi Zoltán azonban így is csak a kispadon kapott helyet. A hét közben Takács Zoltánt kizárták a keretből, a helyét Tóth vette át a védelemben. Már az 5. percben megszerezte a vezetést a KTE, Mohl balról átívelt labdáját Alempijevic a kapufa segítségével lőtte a kapuba (0-1). Két perccel később már kettő volt az előny, egy kontra végén Tököli passzát Lencse váltotta gólra (0-2). Ezt követően is a vendégeknek voltak a nagyobb helyzetei, csak Tökölin múlt, hogy fél óra elteltével nem volt háromgólos a különbség. Aztán az első félidő hajrájában Lencse forgolódott a tizenhatoson belül, Pekárnak sarkazta a labdát, a csereként beálló fiatal pedig 5 méterről a kapuba lőtt (0-3).

A fordulás után egy perc sem telt el, máris szépített a Vasas: Kovács Gábor egy szabadrúgás után lőtt a jobb alsó sarokba (1-3). A KTE-nek a második játékrészben is voltak gyors megindulások után lehetőségei, Lencse ziccerét Ilizi védte. A másik oldalon szinte ugyanúgy lábbal tudott hárítani Németh Gábor Dajics helyzete után. A 73. percben Tököli lépett ki a leshatáron, elhúzta a kapus mellett, majd jobbról a kapuba lőtt, Huszárik már csak beljebb tudta segíteni (1-4). A Vasas a hajrában még szépíteni tudott, Dajics vitte el a kapus mellett, majd gurított a kapuba (2-4). A KTE ezzel a 4-1-es kispesti sikere után ismét négyet lőve nyert idegenben.

OTP Bank Liga
23. forduló
Vasas-Kecskemét 2-4
Gólszerző: Kovács G. (47.), Dajics (84.) ill. Alempijevics (5.), Lencse (7.), Pekár (43.), Tököli (73.)