A Juventus győzött Palermóban és újra élre állt

A Juventus 2-0-ra nyert Palermóban az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombati játéknapján, ezzel továbbra is veretlen a pontvadászatban, ráadásul a tabella élére állt.

Fabio Quagliarella negyedik gólját szerezte az idényben

Az első félidőben fölényben, de kissé motiválatlanul játszott a Juventus. Főleg Mirko Vucsinics és Andrea Pirlo előtt adódtak lehetőségek, de Viviano állta a sarat a hazai kapuban.

Antonio Conte felrázta csapatát, az 56. percben jobb oldali szögletet követően Bonucci bólintott a kapuba (0-1). Miccoli szépíthetett volna, de mellé lőtt, Quagliarella pedig megszerezte a Zebrák második gólját: a beálló Matri első labdaérintéséből lekészített Quagliarellának, aki kapásból a bal alsóba zúdított (0-2).

Gyengébb első félidőt követően a Juventus megrázta magát, és lerendezte a Palermót. A Zebrákat a 14. fordulóban taszította le a Milan az élről, most ismét első számú esélyes a scudettónak Antonio Conte együttese.