Férfi kosárlabda NB I

Második az Albacomp, negyeddöntős a Sopron

  • MTI
megosztom

A férfi kosárlabda NB I alapszakaszának utolsó, szerdai fordulójában eldőlt, hogy a címvédő Szolnokot legyőző Albacomp szerezte meg a második helyet.

A vendég Pécs ellen nyertes Sopron elcsípte az utolsó felsőházi helyet, így nyolcadikként bekerült a negyeddöntőbe.

Az már korábban eldőlt, hogy a Szombathely nyeri meg az alapszakaszt, a Nyíregyházát - az ottani csarnok foglaltsága miatt Nagykállón, zárt kapuk mögött -  verő vasiak végül 23/3-as győzelmi mérleggel zártak.

A negyeddöntőben a Szombathely a Sopronnal, az Albacomp a Péccsel, a Szolnok a Kecskeméttel, a Körmend pedig az Atomerőművel találkozik.

Az alsóházban a szövetség versenykiírása alapján a 9-12. csapatok az alapszakaszban elért eredményük alapján végeznek. A bennmaradásért a 13. Jászberény és a 14. Zalaegerszeg küzd majd, a vesztes helyet cserél a másodosztály bajnokával.

Férfi kosárlabda NB I
26. forduló
Albacomp Fehérvár-Szolnoki Olaj 78-71 (24-15, 15-15, 15-19, 24-22)
legjobb dobók: el-Amin 19, Keller 15, illetve Trotter 24, Nikolov 17
Jászberényi KSE - Fortress-Lami Véd Körmend 71-82 (18-27, 17-20, 16-23, 20-12)
legjobb dobók: Dramicanin 31, Horti 11, illetve Townes 15, Cseh 14, Németh 14
Factum Sport Debrecen-Atomerőmű SE 92-101 (17-20, 22-12, 18-20, 22-17, 13-22) - hosszabbítás után
legjobb dobók: Ingram 29, Schachtner 24, illetve Vojvoda 26, Kovács 24
Kaposvári KK-Kecskeméti KSE 62-59 (19-17, 12-13, 14-18, 17-11)
legjobb dobók: Raivio 22, Lekli 11, illetve Wittmann 20, Djerasimovic 15
Naturtex-SZTE-Szedeák - Zalakerámia-ZTE KK 91-77 (30-18, 16-15, 20-26, 25-18)
legjobb dobók: Ivosev 24, Levi 21, illetve Henderson 25, Whitworth 18
Marso-Vagép NYKK - Falco-Szova KC Szombathely 92-105 (21-30, 22-25, 28-19, 21-31)
Kis-Rába menti Takarék Soproni KC - Pécsi VSK-PANNONPOWER 90-75 (24-12, 13-25, 31-18, 22-20)
legjobb dobók: Molnár 22, Egemonye 20, illetve Ciric 27, Tóth 18

















 

Férfi kosárlabda NB I
Az alapszakasz végeredménye
1. Falco-SZOVA KC Szombathely 26 23 3 0,942
2. Albacomp Fehérvár 26 21 5 0,904
3. Szolnoki Olaj 26 21 5 0,904
4. Fortress Lami-Véd Körmend 26 19 7 0,865
5. Atomerőmű SE 26 18 8 0,846
6. Kecskeméti KSE 26 14 12 0,769
7. Pécsi VSK-PANNONPOWER 26 13 13 0,750
8. Kis-Rába menti Takarék - Soproni KC 26 12 14 0,731
9. Kaposvári KK 26 11 15 0,712
10. Factum Sport Debrecen 26 8 18 0,654
11. Naturex-SZTE-Szedeák 26 8 18 0,654
12. Marso-Vagép NYKK 26 7 19 0,635
13. Jászberényi KSE 26 6 20 0,615
14. Zalakerámia ZTE KK 26 1 25 0,519

 

megosztom