Bajnokok Ligája

A Chelsea kis híján emberelőnyben bukta el a továbbjutást a Benfica ellen

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján a Chelsea 2-1-re nyerni tudott a Benfica ellen a Stamford Bridge-en.

Lampard tizenegyesével vezetett a Chelsea - Fotó: AFP

Sokáig a szlovén Damir Skomina játékvezető tűnt a találkozó főszereplőjének, aki a 21. percben büntetőt adott a Chelsea-nek, amit Lampard gólra is váltott. A bíró nem volt a helyzet magaslatán, több vendégjátékosnak is szövegért adott sárga lapot, az egyik ilyen Maxi Pereira volt, akit a 40. percben  - a második sárga után - piros lappal büntetett.

A kiállítás után kényelmes mérkőzés elé nézhetett volna a londoni együttes, azonban ráült az eredményre, így a hajrában még a továbbjutásért is izgulnia kellett. A Benfica ugyan legveszélyesebb támadóit már pihentette, így is bőven akadt helyzet a remekül beálló Djaló előtt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Chelsea is eldönthette volna végleg a meccset, de a ziccerei kimaradtak. Aztán a 85. percben mindenki elaludt egy szögletnél, amit Javi Garcia fejelt a kapuba.

Így öt perccel a vége előtt már csak egy gól kellett volna a továbbjutáshoz a vendégeknek, akik szorongattak is, Oliveira akár tovább is lőhette volna csapatát. Aztán a kitámadó Benfica mellett a Chelsea egy ellentámadás végén betalált ugyan, de ez a teljesítmény a Barcelona elleni elődöntőn biztos, hogy kevés lesz Lampardéktól, akik 3-1-es összesítéssel jutottak a legjobb négy közé.

Negyeddöntő, visszavágó
Chelsea-Benfica 2-1 (összesítésben 3-1)
Stamford Bridge
Chelsea: Čech - Ivanović, Luiz, Terry (Cahill 60.), Cole - Ramires, Lampard, Mikel - Torres (Drogba 88.), Mata (R. Meireles 79.), Kalou
Benfica: Artur - Emerson, Pereira, Capdevila, García - César (Rodrigo 72.), Aimar, Gaitán (Djaló 61.), Matić - Witsel, Cardozo (Oliveira 57.)
Kiállítva: Maxi Pereira (40.)
Gólszerző: Lampard (21. - 11-esből), R. Meireles (92.) ill. Garcia (85.)

RÉSZLETES TUDÓSÍTÁS

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: GÓÓÓL!! Minden eldőlt! Egy kontratámadás végén Raul Meireles 20 méterről talált be (2-1).

90+1. perc: Cech-nek kellett egy középre ívelést kiütnie, továbbra is támadásban a vendégek.

90. perc: A Benfica szorongat 10 emberrel a Stamford Bridge-en.

88. perc: N. Oliveira előtt ott volt a ziccer, hogy továbblőjje csapatát, ám tekerése kapu mellé szállt. Drogba jőtt be Torres helyett.

85. perc: GÓÓÓL!!!Witsel ívelt be jobbról, Djaló fejelt kapura ismét, Cech védeni tudott. Javi Garcia a szögletet 3 méterről a kapuba fejelte a bámészkodó Cech mellett (1-1).

80. perc: Matát is lecseréli Di Matteo, Raul Meireles a helyén.

79. perc: Mikel kapott sárga lapot, miután hátulról buktatta Rodrigót.

76. perc: Oliveira lövése után Cech lábbal tudott védeni a rövid saroknál.

75. perc: Cole bal oldalról gurított vissza remekül, ám Kalou 11 méterről fordulásból alig lőtt kapu mellé.

73. perc: Djaló fejelhetett a Chelsea-védők gyűrűjében, de célt tévesztett.

72. perc: Bruno César lejött a pályáról, Rodrigo folytatja a helyén.

70. perc: Kalou készített le remekül egy labdát Matának, aki 8 méterről balról a bal kapufa mellé durrantott.

68. perc: Ramires jobb oldali beadása után 12 méterről fejelt Torres, nem talált kaput.

66. perc: Kalou került ziccerbe a másik oldalon, Artur fogta a lövését.

65. perc: Djaló került nagy helyzetbe, de 14 méteres lövése centikkel a felső léc felett hagyta el a játékteret.

64. perc: Capdevila lőtt, de jóval kapu fölé szállt a labda.

61. perc: Emerson kifejelt labdáját Lampard kapásból bikázta a nézőtérre. Djalo érkezett a pályára Gaitan helyett.

59. perc: Terry is leballagott a pályáról, Cahill a helyén.

57. perc: Mata lövése után Artur védett nagy bravúrral, Torres pedig kicsavart mozdulattal próbálta kapura irányítani a labdát, nem sikerült neki. Cardozo helyett Oliveira folytatta a vendégeknél.

55. perc: Mata futott el a bal oldalon, beadását Kalou fejelte kapu mellé.

53. perc: Torres egy remek csel után lőtt 16 méterről, Emerson még belevetette magát, így centikkel ment el a labda a kapufa mellett.

53. perc: Cardozo emelt kapura több mint 40 méterről, de nem talált kaput.

50. perc: Kalou ment el a bal oldalon, ziccerben volt, amikor keresztbe gurított, Ramires pedig a kaputól egy méterre a kaputól nem találta el a labdát.

49. perc: Aimar jobbról találta el az oldalhálót, szorongat a Benfica.

48. perc: Gaitan passza után Cardozo lőtt balllal 18 méterről, Cech óriási bravúrral szedte ki a jobb felső sarokból.

47. perc: Lampard szöglete után Terry fejelt kapura, de a labda mellé szállt.

46. perc: A Benfica kezdte a második félidőt.

Szabálytalanságok 12-7

45+2. perc: Aimar szabadrúgását fejelte ki Terry, vége az első félidőnek!

45. perc: Torres került ziccerbe, de lövés helyett Matának akart passzolni, vesztére.

44. perc: Ramires is sárga lapot kapott, Cesarral szemben volt szabálytalan.

43. perc: Ramires gurított be bal oldalról, a labda pedig érintés nélkül pattogott végig középen.

40. perc: Tíz emberrel folytatja a Benfica, Maxi Pereira megkapta második sárga lapját.

39. perc: Aimar a 23 méteres szabadrúgásból fejbe rúgta a sorfalban álló Mikelt.

38. perc: Gaitant buktatta Ivanovic, amiért a hazai játékos sárga lapot kapott.

36. perc: Aimar végezhetett el szabadrúgást a bal oldalról, Lampard a rövid saroknál fejelte ki.

34. perc: Aimar indult volna meg a kapu felé, ám Mikel lelopta lábáról a bőrgolyót.

33. perc: Aimar lőtt 22 méterről jobbal, Cech azonban biztosan fogta a labdát.

30. perc: Cardozo lövését a gólvonalról mentette Terry egy szép szabadrúgáskombináció után.

28. perc: Gaitan döntő helyzetbe rossz felé cselezett, így Lampard szerelni tudta 8 méterre a kaputól.

27. perc: Most Aimar kapott sárga lapot, már a negyedik vendégjátékos sárgul be.

26. perc: Torres futott le jobb oldalon az alapvonalig, de beadására nem érkezett társ.

25. perc: Cardozo jó 30 méterről szerette volna meglepni Cech kapust, de a labda fölé szállt.

21. perc: GÓÓÓL!! Lampard a jobb alsó sarkot választotta, Artur érezte, de nem ért oda (1-0).

20. perc: Tizenegyest kapott a Chelsea!! Garcia elsodorta Cole-t, aki bal oldalon tört be a tizenhatoson belülre, a bíró nem tétovázott. Maxi Pereira és Bruno Cesar kapott sárga lapot szövegért.

19. perc: Cardozo csúszott oda hátulról David Luiznak, amiért sárga lapot kapott.

17. perc: Cole becsúszása után Cesar maradt lent, a vállát fájlalja.

16. perc: Gaitan adott be veszélyesen, Mikel csúsztatta ki a labdát.

14. perc: Gaitan nem találta el kapásból a labdát, nagy derültséget okozott ezzel a nézőtéren.

12. perc: Mata lesről talált a kapuba, ezért érvénytelenítették a találatot.

11. perc: Bruno Cesar is lőtt volna, ezúttal David Luiz saját kapuja előtt blokkolt.

8. perc: Mata bal oldali szögletére üresen érkezett David Luiz, de lövésébe az utolsó pillanatban sikerült blokkolni Capdevilának.

7. perc: Mata futott lesre, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

4. perc: Aimar lőhetett volna 20 méterről, Terry dobta bele magát a labdába.

3. perc: A vendégek végezhetnek el szögletet, Aimar beívelését Lampard fejelte ki.

2. perc: Gaitan adott be a bal oldalról Ivanovic mellől, de középen a londoniak kivágták a labdát.

1. perc: Telt ház fogadja a csapatokat a Stamford Bridge-en, a Chelsea kezdte a találkozót

20:36 - "A Chelsea van előnyben, de úgy készülünk erre a meccsre, mintha mi nyertünk volna 1-0-ra. Ellenfelünknek kedvezett a szerencse az első mérkőzésen, különösen az előreívelt labdáknál, de biztos vagyok benne, hogy újítani tudunk, és úgy fogunk játszani, ahogyan ők Lisszabonban. Támadni fogunk, ez egyértelmű, mielőbb gólt kell szereznünk. Veszélyesek a pontrúgásaik, erre figyelnünk kell, és a saját erősségeinkre koncentrálunk, és akkor kiolthatjuk játékukat. Minden edző meg akarja nyerni a Bajnokok Ligáját, jelen pillanatban én az elődöntővel is ugyanolyan boldog lennék. Először le kell győznünk a Chelsea-t, aztán elkezdhetünk tervezgetni" - jegyezte meg Jorge Jesus, a vendégek vezetőedzője.

20:23 - "Ez a párharc egyáltalán nem lefutott. Minden meccsükön lőttek gólt, nehéz mérkőzés vár ránk, úgy kell nekifutnunk, mint a Napoli ellen. Veszélyes helyzetben vagyunk, ezzel a játékosok is tisztában vannak. A csapatnak ugyanakkor van elég tapasztalata az ilyen éles helyzetekről, és ez a mi esélyeinket növelheti. Nyilvánvaló, hogy a Benfica az első perctől támadni fog, de nem fejetlenül mennek előre, hanem próbálják majd tartani szokásos stílusukat" - mondta a találkozó előtt Roberto Di Matteo, a Chelsea menedzsere.