A Bayern Olic duplájával nyert és könnyen lépett tovább

A Bayern München 2-0-ra nyert az Olympique Marseille ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján.

Olic duplázott a Marseille ellen - Fotó: AFP

Nem volt meglepő, hogy Jupp Heynckes ezúttal csak a kispadon adott helyet Robbennek és Gomeznek. Már az első percben veszélyeztettek a bajorok, Kroos elől mentett a kifutó Mandanda. A 13. percben a cserecsatár góljával szerezte meg a vezetést a Bayern: Ribéry szólója után jobbról középre passzolt, Olic pedig becsúszva szerezte meg a vezetést (1-0). A folytatásban is támadt a német együttes, Müller lövésénél csak a szerencse mentette meg a franciákat. A 37. percben aztán megduplázta előnyét a Bayern München: Ribéry kipasszolta balra Alabához, akinek lapos középre adására ütemben érkezett Olic, aki négy méterről Mandanda mellett a kapuba passzolt (2-0). A félidő végén még Ribéry is gólt szerezhetett volna, de kimaradt a lehetősége.

A második félidőben csak a Bayernen múlt, mennyi további góllal akarja szomorítani a franciák életét. Egy óra elteltével Brandao lőtt laposan kapura, Neuer vetődve fogta. Ribéry nagyon harcosan játszott, látszott rajta, hogy gólt szeretne rúgni. Ez nem sikerült a franciának, a továbbjutás ennek ellenére egy percig sem forgott veszélyben, így a Bayern készülhet a következő körre. Ahol ellenfele az APOEL Nicosia-Real Madrid párharc továbbjutója lesz.