A Wolfsburg felnégyelte a Herthát

A Wolfsburg 4-1-es győzelmet aratott idegenben a Hertha felett a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati játéknapján. Kobiashvili góljával a berliniek vezettek, de a folytatásban óriási védelmi hibákat vétettek, amit megbüntetett a VfL.

A védelem mindkét oldalon meglehetősen szellős volt, az első félidőben több nagy helyzet volt mindkét kapu előtt, az első ziccer a Herha előtt adódott, a 7. percben Raffael nagy labdát szórakozott el, jobbról a hosszú alsó mellé gurított, noha középen Ramos üresen érkezett.

A 13. percben a veterán Kobiashvili révén a Hertha szerezte meg a vezetést, a grúz csatár egy kipattanóra érkezett jó ütemben (1-0). Öt perc alatt megfordította az állást a vendégcsapat, a 29. percben Mandzukic szépen játszotta meg Dejagah-át, aki középre gurított, Janker az üres kapuba gurította a labdát, apró szépséghiba, hogy a sajátjába (1-1). A 34. percben saját játékosa szerezte a Wolfsburg újabb gólját, Dejagah mindenki mellett elment a jobb oldalon, Janker ismét hibázott, szabadon hagyta Helmest, aki a hálóba pörgetett (1-2).

A második felvonásban három ordító ziccert is kihagyott a Hertha: Hubnik Benaglio kezébe fejelt, Lasoga ajtó-ablak helyzetben mellérúgta a labdát, Ramos a kapu fölé bólintott. A Farkasoknak viszont ennél jóval kevesebb is elég volt a gólhoz, Neumann előzékeny volt Mandzukiccal, aki köszönte szépen, és jobbról a hálóba helyezett (1-3).

A végén már átjáróház volt a berliniek védelme, Helmes feltette a pontot az i-re (1-4). 14. hazai meccsén nyolcadszor kapott ki a Hertha, és továbbra is kieső helyen áll, míg Felix Magath együttese odaért a EL-szereplést érő helyezések előszobájába.

Bundesliga, 28. forduló:
Hertha BSC-Wolfsburg 1-4 (1-2)
gólszerző: Kobiashvili (13.), illetve Janker (29. - öngól), illetve Helmes (34., 81.), Mandzukic (77.)

Augsburg-1. FC Köln 2-1 (2-1)
gól: Koo (19.), Rafael (45., 11-esből), illetve Podolski (42., 11-esből)

1. FC Kaiserslautern-Hamburger SV 0-1 (0-1)