Hajnal zseniális passza három pontot ért a Stuttgartnak

A VfB Stuttgart hazai környezetben Cacau góljával 1-0-ra nyert a Nürnberg ellen a Bundesliga 27. fordulójában.

Hajnal Tamás remek gólpasszt adott

Hajnal Tamással a kezdőcsapatban fogadta a Stuttgart a remek formába lendülő Nürnberget. A vendégek az első percekben igazolták jó hírüket, Hlousek a felső lécet találta el a 7. percben. Ezt követően is a vendégek léptek fel támadóbban, az első 45 percben simán megszerezhették volna a vezetést, ha a befejezéseknél pontosabbak. A félidőben gólnélküli döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe. A fordulás után is bátran támadtak a vendégek, az 58. percben Esswein egy szöglet után csak centikkel fejelt kapu fölé. A 78. percben mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést, Hajnal indult meg a középpályán, zseniális passzt adott a kilépő Cacaunak, aki jobb lábbal nem hibázott (1-0). A bekapott gól után mindent megpróbáltak a vendégek, még Schäfer kapus is előrejött fejelni, de gólt nem sikerült szerezniük.