Férfi kézilabda BL

A Zagreb, a Köbenhavn és a Koper már a nyolc között

A Kiel sima továbbjutása után szombaton újabb három együttes biztosította helyét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

A német Kiel még korábban, kettős győzelemmel búcsúztatta a Wisla Plockot (36-24, 27-24) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája sorozat egyenese kieséses szakaszában. A nyolcaddöntő párharcok visszavágói közül szombaton újabb hármat rendeztek meg. Szoros mérkőzést játszott egymással a visszavágón is a Koper és a Kielce. Egy héttel ezelőtt a lengyelek egyetlen góllal győztek hazai pályán, a szlovéniai visszavágón pedig meglepetésre jobban kezdtek. A Kielce ugyan 17-14-re is vezetett már, de a hajrában a Milorad Krivokapics vezette Koper fordított. A szoros végjátékban végül a szlovén csapat megőrizte előnyét, a 25-23-as siker pedig azt jelenti, hogy végül 51-50-es összesítéssel ők jutottak be a legjobb nyolc közé.

Szintén a hazai pályán szereplő csapat jutott tovább a visszavágón a Köbenhavn-Sävehof párharcban, ahol a dánok az idegenbeli 9 gólos siker (34-25) után hazai pályán könnyedén jutottak tovább (26-24). A Zagreb a Metalurg ellen idegenben remekül védekezett (18-19), a macódonok elleni egygólos hátrányt pedig 8500 fős hazai közönsége előtt simán ledolgozta (26-21), így szintén bejutott a legjobb nyolc közé. A Koper és a Köbenhavn története során először jutott el a BL-ben a negyeddöntőbe.

Az MKB Veszprém együttese vasárnap délután az Ademar Leónt fogadja hazai pályán, Mocsai Lajos csapata a spanyolországi háromgólos vereség (31-28) után a Veszprém Arénában szeretné kiharcolni a továbbjutást. A mieink számára jó előjel lehet, hogy az eddigi négy párharcban az a csapat jutott tovább, amely a visszavágót hazai közönség előtt rendezhette meg.