A Wolfsburg a HSV legyőzésével került közelebb az Európa Ligához

A Wolfsburg 2-1-re legyőzte a Hamburgot a Bundesliga 27. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

Jó iramú meccsen nyert a Wolfsburg

Jó iramban, de helyzetek nélkül kezdődött a találkozó. A Wolfsburg sok futással próbálta hibára kényszeríteni riválisát, de a HSV védelme biztosan állt a lábán. Tulajdonképpen az első játékrészben az egyetlen igazi helyzet Helmes előtt adódott, de Drobny menteni tudott előle. Mandzukic és Schäfer jelentett még némi veszélyt, de összességében túl sok történést nem jegyezhettünk fel.

Bezzeg a második félidőben néhány másodperc is elég volt a gólhoz, Dejagah rohant el a jobb oldalon, tökéletesen Mandzukic fejére csavarta a labdát, aki 3 méterről nem hibázott (1-0). Egy perce sem kellett a HSV-nek az egyenlítő találathoz, Westermann ugratta ki Berget, aki parádés mozdulattal emelte át a kifutó kapuson a labdát (1-1). Negyedórával a vége előtt ismét megszerezte a vezetést a hazai együttes, Schäfer bal oldali szabadrúgása után a rövid sarokban kötött ki a labda (2-1). Győzelmével a Felix Magath együttese megelőzte a Stuttgartot és feljött egy pontra a - már Európa Liga indulást jelentő - a 7. helyen álló Hannover mögé.