Bundesliga

Korai sokk után biztosan nyert a Schalke

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában a Schalke 4-1-re győzött a Kaiserslautern otthonában.

A Schalke végül magabiztosan nyert - Fotó: AFP

Az első percekben mintha az öltözőben maradt volna Kaiserslautern ellen a hétközben még az Európa Ligában vitézkedő Schalke 04. A hazaiak már a 3. percben megszerezték a vezetést, Tiffert végzett el egy szabadrúgást jobb oldalról, Huntelaar pedig egyedül hagyta Rodneit, aki 6 méterről a kapuba fejelt (1-0). Ezt követően az esélyesebb vendégek magukhoz ragadták a kezdeményezést, Fuchs veszélyes szabadrúgása alig ment el a kapu mellett. A 24. percben nagy szerencséje volt a hazaiaknak, Raúl jobb oldali beadása után Huntelaar fejelt mellé óriási helyzetben. A holland csatár a 32. percben be is talált a kapuba, de a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A 39. percben aztán már a bíró sem tudott segíteni, Holtby 17 méterről ballal a kapu jobb oldalába lőtt (1-1). Még az első félidőben megszerezte a vezetést a Schalke: Sahan hibája után Fuchs vezette a labdát, odaadta Huntelaarnak, aki egy jó csel után 13 méterről a kapuba lőtt (1-2).

A fordulás után a Schalke tovább növelte előnyét: Draxler cselezgetett a bal oldalon, majd a passza Farfanról Raúl elé került, aki ballal óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (1-3). A 62. percben egy újabb Draxler-szóló következett, ezúttal maga fejezte be az akciót. A kegyelemdöfést egy hazai szöglet után egy Holtby-Farfan kontra adta meg, aminek a végén utóbbi játékosnak csak az üres kapuba kellett passzolni (1-4). Ezzel a Schalke idegenben is magabiztosan szerezte meg a három pontot.

Német bajnokság
26. forduló
Kaiserslautern-Schalke 04 1-4
Gólszerző: Rodnei (3.) ill. Holtby (39.), Huntelaar (45.), Raúl (51.), Farfan (81.)