Indian Wells-i Tenisztorna

Djokovics megint kikapott - Isner lett az újabb óriásölő

Indian Wellsben az elődöntő jelentette a végállomást Novak Djokovics számára, a világelsőt John Isner győzte le.

Hatalmas meglepetés született Indian Wellsben, ahol az elődöntőben búcsúzott a címvédő Novak Djokovics. Amíg tavaly a szerb játékos 41 győzelemmel kezdte az évet, addig idén már a második vereségét szenvedte el. Legyőzője az amerikai John Isner volt, aki életében először nyert aktuális világelső ellen. A 7-6, 3-6, 7-6-os győzelem után Isner pályafutása első ATP 1000-es torna döntőjére készül. Isner a vasárnapi finálé (ahol a Federer - Nadal párharc győztesével találkozik) eredményétől függetlenül először kerül be a világranglista legjobb tíz helyezettje közé. Isner a döntő szettben ugyan négy mérkőzéslabdát is kihasználatlanul hagyott, de az ötödik labdát egy ásszal (a huszadikkal) használta ki, így két óra 45 perces csata végén győzte le Djokovicsot.

John Isner legyőzte Novak Djokovicsot, amit tán ő maga sem hitt el - Fotó: atptennis.com

Isner vasárnap karrierje negyedik ATP tornáját nyerheti meg, tavaly augusztus óta pedig az elsőt. Eddigi nyolc döntőjéből viszont ötöt elveszített, ezen a statisztikán szeretne javítani Indian Wellsben.