Snooker

Robertson is továbbjutott a PTC első körén

• Tóth Tamás

Neil Robertson magabiztosan múlta felül Jack Lisowskit, így már biztos a részvétele a PTC negyeddöntőjében.

Robertson továbbjutott

Az ausztrál snookerzseni, Neil Robertson 4-1-es arányban győzte le a nála jóval esélytelenebbnek tartott Jack Lisowskit a Players Tour Championship döntőjének első körében.
Robertson az első játszmában 66-1-re tudott elhúzni, ám Lisowski kemény munkával felzárkózott riválisára, ám a safety játékban végül 2010. világbajnoka teljesített jobban (1-0).
A következő két játszma nem volt túlságosan látványos, ugyanis Robertson két 43-as megindulása elégnek bizonyult a 3-0-s vezetéshez.

A negyedik frame Lisowsiké lett, ám az ötödik játszmában a meccs favoritja eldöntötte a továbbjutásért vívott küzdelmet (4-1).

„Sajnos mindketten sokat hibáztunk ezen a találkozón. Jack egy roppant tehetséges versenyző, és ezért is örülök annak, hogy sikerült felülkerekednem rajta. Remélem, hogy a hét hátralevő felében jobban tudok összepontosítani” – nyilatkozta a Robertson.

A tegnap esti másik nyolcaddöntőben Joe Perry 4-2-re diadalmaskodott Graeme Dottal szemben, így ő lesz Robertson ellenfele a negyeddöntőben.

Ronnie O'Sullivan – Ricky Walden
A mérkőzéseket az Eurosport 2 és az Eurosport közvetíti 12:30-as és 19:00-s kezdéssel.