A 95. percben harcolta ki a győzelmet az Arsenal

A Premier League 28. fordulójának hétfő esti mérkőzésén az Arsenal az 95. percben csikarta ki a győzelmet hazai pályán a Newcastle Uniteddel szemben. Ugyan a vendégek Ben Arfa révén alig negyedóra után előnybe kerültek, az Ágyúsok előbb egyenlítettek, majd a rendes játékidő letelte után a győzelmet is megszerezték.

Robin van Persie ugyan szerzett egy gólt, de sok helyzetet elpuskázott

Mivel a Tottenham a hétvégén sorozatban harmadik bajnokiját is elveszítette, Arséne Wenger csapata előtt felcsillant a lehetőség, hogy mindösszesen egy pontra megközelítse a harmadik és egyben automatikus BL-indulást jelentő helyet.

Az Arsenal formáját elnézve, erre minden esélye meg is volt a csapatnak, ráadásul Wenger a lehető legerősebb összeállításban küldhette pályára övéit.

Ugyan a 3. percben Robin van Persie csak centikkel maradt le egy ígéretes beadásról, a 14. percben első valamire való helyzetéből megszerezte a vezetést a Newcastle: Obertan passza után Hatem Ben Arfa cselezte be magát az Arsenal tizenhatosára, majd 11 méterről könyörtelen pontossággal kilőtte a rövid alsót (0-1). Nem sokáig örülhetett Alan Pardew és csapata, hiszen szinte a középkezdésből azonnal egalizáltak az Ágyúsok: Rosicky kiugratása után Theo Walcott adta be a labdát van Persie-nek, aki miután lefordult védőjéről hét méterről, estében a kapuba passzolt (1-1). Nem sokkal ezután ismét a holland veszélyeztetett egy átlövésből, de a félidő hátralévő részében már inkább csak lehetőségekig jutottak a londoniak. A 38. percben Demba Ba durva szabálytalansága és annak megtorlatlansága jelentette a legnagyobb "szenzációt".

A fordulás után nekiesett ellenfelének az Arsenal, de a vezető gól nem jött össze a hazaiaknak. A 49. percben Tomás Rosicky egy fejessel, majd az 55. percben van Persie egy lövéssel ijesztgette a vendégszurkolókat. A második félidő legnagyobb helyzete is a cseh középpályás nevéhez fűződik: a 67. percben Walcott remek egyéni alakítása után a hétfői napon szerződést hosszabbító Rosicky került ziccerbe, de ahelyett, hogy 10 méterről gólt szerzett volna, a Newcastle jöhetett bedobással...

Vészesen fogyott az idő, de hiába vezetett jóval több támadást a hazai alakulat, nem sikerült megszereznie a győztes gólt. A 79. percben egy hatalmas védelmi hiba után Ramsey szerzett labdát majd passzolt van Persie-hez, de a gólkirályjelölt az ötös sarkáról a hosszú sarok mellé bombázott. Három perccel később egy szöglettel felérő szabadrúgás után Gervinho rontott ajtó-ablak ziccert, majd rá egy minutummal később a newcastle-i hátvéd Danny Simpson a gólvonalon állva mentette meg csapatát a vereségtől. A rendes játékidő utolsó percében Vermaelen fejelt közelről, de Krul kapus nagy bravúrral még szögletre tudott menteni. Howard Webb játékvezető öt perc hosszabbítást jelzett, amikor pedig már úgy tűnt, hogy kihúzza döntetlenre a Newcastle, az utolsó akció után Vermaelen közvetlen közelről megszerezte a győztes gólt (2-1).

Akárcsak a Liverpool ellen ezúttal is az utolsó utáni pillanatban szerezte meg a három pontot az Arsenal, de azzal a mérkőzéssel ellentétben ezúttal teljesen megérdemelt a győzelmük. Arséne Wenger csapata zsinórban ötödik bajnokiját is megnyerte, így a szezon elején lesajnált londoniak számára már a dobogó is elérhető közelségbe került.

Premier League 28. forduló
Arsenal - Newcastle United 2-1 (1-1)
London, Emirates, vezette: Howard Webb.
Arsenal: Szczesny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Song, Rosicky (Ramsey, 76.), Arteta, Walcott - Oxlade-Chamberlain (Gervinho, 68.), Van Persie. Menedzser: Arséne Wenger.
Newcastle: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Santon (Perch, 46.) - Ben Arfa, Tioté (Guthrie, 81.), Cabaye, Gutierrez - Obertan (Ameobi, 61.), Ba. Menedzser: Alan Pardew.
Gólszerző: Van Persie (15.), Vermaelen (95.), ill. Ben Arfa (14.)
Sárga lap: Koscielny (77.), Van Persie (97.), ill. Tioté (63.), Gutierrez (85.), Krul (97.)