A Werder Bremen magabiztosan verte otthon a Hannovert

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a Wertder Bremen 3-0-ra nyerni tudott a Hannover ellen.

A Werder Bremen könnyedén nyert - Fotó: kicker

Az előzetes várakozásokkal ellentétben a 19 éves Füllkrug nem kapott helyet a Werder csatársorában, ahol a rutinos Pizarro-Rosenberg duó rohamozta a hannoveri kaput.

A hazaiak léptek fel támadólag, a 9. percben Zielernek egy veszélyes szöglet után kellett mentenie a kapu előterében. A Hannover, mint a Bundesliga egyik legjobb kontracsapata, szinte kizárólag az ellentámadásokra építette támadójátékát. A 14. percben nagy tűzijáték volt a bremeni kapu előtt, Wiese védett óriásit Ya Konan kísérlete után. Fél óra elteltével megismétlődött ez a párharc, a kapus ezúttal is ki tudta ütni a labdát. Aztán a semmiből megszerezte a vezetést a Werder: Ekici jobb oldali beadása után Pizarro 7 méterről talált be a kapuba (1-0). Így a Hannovernek hiába volt több helyzete, a hazaiak vezettek a szünetben egy góllal. A második félidő elején megduplázta előnyét a Bremen, Ekici szabadrúgása után Prödl fejelt a kapuba (2-0). Az 56. percben végképp eldőlt a találkozó: Pizarro passzából Rosenberg 12 méterről volt eredményes (3-0). A maradék időben a Bremen már ráült az eredményre, a Hannovernek pedig nem volt ereje szépíteni sem.