Súlyos bírói hibák után Bolton-győzelem a QPR ellen

Címkék:

A Bolton Wanderers, Bogdán Ádámmal a kapuban 2-1-re nyert a vendég Queens Park Rangers ellen az angol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati mérkőzésén. A londoniak az első félidőben érvényes találatot szereztek, de a játékvezető nem adta meg, majd a második játékrészben lesgóllal egyenlítettek, végül Ivan Klasnic révén a Bolton ünnepelhetett, öt forduló után.

A Bolton kapuját már szokás szerint Bogdán Ádám védte, a vendégek magyarja, Buzsáky Ákos a kispadon kezdte a találkozót. A mérkőzés 20. percében következett az az esemény,a miről még nagyon sokáig fognak beszélni, de nem jó értelemben: Joey Barton balról ívlete be a szögletet, Clint Hill kapuba fejelt, a labda körülbelül 30 centivel haladt át a gólvonalon, onnan ütötte ki BOgdán, de sem a bíró, sem a vonalban álló partjelző nem vette észre. A veterán angol védőnek ez lett volna az első gólja karrierje 400. ligameccsén...

Bő negyedórával később megszerezte a vezetést a Bolton: Tim Ream balról adott be, Darren Partley négy méterről bólintott a hálóba.

A láthatatlan gólt "leszámítva" Bogdán jól teljesített az első félidőben, a hajrában Nedum Onuoha ziccerét védte lábbal.

A második felvonás elején egyenlített a QPR, és a játékvezetői csapat is "egalizált": Shaun Wright-Phillips passzát lesen vette át és lőtte a hálóba Djibril Cissé (1-1). A londoniak érvényes gólját nem adták meg, az érvénytelent viszont igen...

A folytatásban mindkét csapat küzdött a gólért, amely az idő előrehaladtával szinte biztos, hogy győztes lett volna. Buzsáky Ákos a 80. percben állt be a vendégekhez, Shaun Derry helyére. Végül a hazaiak örülhettek, a 86. percben Mijaicsi passzolt jó ütemben Ivan Klasnichoz, a csereként beállt horvát kissé balról, nyolc méterről kilőtte a hosszú alsót (2-1).

Mark Hughes együttese mindent megpróbált a hátralévő percekben, kapuja elő szegezte a Boltont, Buzsáky nagyon harcosan játszott, egy ízben tesztelte is Bogdánt, de maradt a 2-1 a Boltonnak. Bogdánék zsinórban négy vereség, öt nyeretlen forduló után győztek ismét, ezzel - ha csak átmenetileg is - elkerültek a kiesőzónából.