NBA

A címvédőnek nem megy a Thunder ellen

• Molnár Dávid

Ezúttal sem sikerült legyőznie a Dallas Mavericksnek az Oklahoma City Thundert az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfői játéknapján. Simán nyert a Chicago, az LA Clippers azonban idegenben szenvedett el vereséget a Minnesotától.

Negyedszer ütközött meg a tavalyi nyugati főcsoportdöntő két résztvevője, az Oklahoma City és a Dallas Mavericks a Thunder otthonában. A tét nagy volt mindkét fél részéről – Dirk Nowitzkiék döntetlenre akarták kihozni a két csapat közti szezonbeli párharcot az utolsó felvonás megnyerésével, míg Kevin Duranték zsinórban tizenharmadik hazai győzelmükre pályáztak. Végül utóbbiak akarata érvényesült egy elképesztő véghajrá után.

A Mavericks sokáig vezette a mérkőzést, de az utolsó negyedben a Thunder sztárjai összekapták magukat, és a finálé perceiben megfordították az eredményt. Nowitzki negyedik tripljára Russell Westbrook válaszolt hasonlóképpen, mellyel alig két és fél perccel a vége előtt 91-90-re felzárkóztak a Dallasra, ám innentől kezdve a vendégektől már nem tellett újabb pontra, míg a hazaiak szabaddobások révén ötöt is berámoltak még a Mavericks kosarába.

A Thunder nyerő hármasa

A Thunder tehát már tizenhárom mérkőzés óta veretlen hazai pályán, és magabiztosan vezeti a nyugati főcsoportot. Ami talán még ennél is kellemesebb érzés lehet számukra, hogy a tavaly elvesztett főcsoportdöntőért eddig három alkalommal is sikerült revánsot venni a Mavericksen, és jó esélyekkel várhatják az újabb playoff párharcot ellenük.

A Chicago Bulls esélyt sem adott az Indianának a második félidőben, melyet a hazaiak 50-29-es összesítéssel hoztak le. Derrick Rose és Luol Deng összesen 33 ponttal járultak hozzá a kiütéses győzelemhez, előbbi játékos három triplával jeleskedett a mérkőzésen. Nemcsak pontokban, de lepattanók terén is az ellenfelük fölé nőttek Rose-ék, Joakim Noah egymaga tizenhét lepattanót kaparintott meg, és összességében 60-32-re nyerte ezt a kategóriát is a hazai együttes.

Blake Griffinek egy igen csak rapszodikus csapat képét mutatják az All-Star szünet óta, mely időszak során nem sikerült két meccset megnyerniük egymás után. Minnesotában Kevin Love okozta a vasárnap Houston ellen győzedelmeskedő LA Clippers vesztét. A Timberwolves nyerőembere 39 ponttal és tizenhét lepattanóval ért el dupla-duplát, és végül egy pont különbséggel, de sikerült a győzelmet kicsikarniuk a hazaiaknak, mellyel 50%-os mutató fölé léptek.

Az Orlandónál Dwight Howard sziporkázott majdnem ugyanúgy, mint azt Love tette Minnesotában. A Magic a Toronto otthonában harcolta ki a sikert, Howard 36 ponttal és tizenhárom lepattanóval tette magát hasznossá, de Ryan Anderson is dupla-dupláig jutott a mérkőzés során tizenkilenc, illetve tizenhárom egységgel ugyanazokból a kategóriákból. Még ezzel a két domináns teljesítménnyel is kemény falatnak bizonyult a Toronto, és csupán négy ponttal sikerült a végén felülkerekedniük Howardéknak az ellenfelükön.

Beno Udrih zsákolása a találkozó utolsó percében volt az a mozzanat, ami a Philadelphia vesztét okozta Milwaukeeban. A 76ers ezt követően hiába próbálkozott minden eszközzel kiegyenlíteni a záró másodpercekben, a Bucks kitartott és végül megörvendeztette a hazai szurkolókat.

A Golden State Warriorsnak kapóra jött a washingtoni kiruccanás, hogy javítsanak a botrányos idegenbeli mérlegükön. Monta Ellisék a könnyed győzelem után csak azon töprenghetnek, hogy mások ellen miért nem megy ilyen jól idegenben. A Warriors tizenöt triplát értékesített, és 65%-os hatékonyságot könyvelhetett el a lefújást követően a hárompontos kísérleteknél.

A Utah Jazz is felsóhajthatott, hiszen sikerült végre nyernie idegenben a csapatnak. A Cleveland Cavaliers ezzel szemben akármilyen győzelemnek örült volna, de a Jazz ellen sem jött ki a lépés a gárdának, mely így már hatodik vereségét szenvedte el egymás után.

Arron Afflalo kiharcolta a hosszabbítást, és ha már így alakult, akkor Ty Lawson tett róla, hogy a ráadásban a Denver kerüljön ki győztesen. Afflalo három szabaddobást értékesített kevesebb, mint egy másodperccel a rendes játékidő lefújása előtt, míg Lawson dobta a győztes triplát a hosszabbítás vége előtt négy másodperccel. A Denver az All-Star szünet óta hibátlan mérleggel (4-0) büszkélkedhet.

Három elvesztett találkozó után ünnepelhetett ismét a Portland Trail Blazers. LaMarcus Aldridge-ék a New Orleans Hornets otthonában vetettek véget vergődésüknek, és visszaállították csapatmérlegüket 50%-osra.

Blake Griffin nem tudta győzelemre vezetni a csapatát, azonban még így is gyönyörű mozdulatokkal sikerült örömöt szerezni a drukkereknek.