La Liga

Továbbra is megállíthatalan a Bernabéuban a Real Madrid

A spanyol bajnokság 26. fordulójának vasárnap esti találkozóján a listavezető Real Madrid Gonzalo Higuaín és Kaká vezérletével 5-0-ra kiütötte hazai pályán az Espanyol csapatát, megőrizve ezzel 10 pontos előnyét a címvédő Barcelonával szemben.

A Barcelona szombat esti győzelmével hét pontra felzárkózott a tabella élén álló madridiak mögé, akik az ősi rivális "kistesóját", az Espanyolt látták vendégül.

José Mourinho alakulata több "fronton" is rekordokat dönthet az idén, de a portugál szakvezetőt csak egy valami érdekeli hétről hétre, mégpedig hogy csapata megnyerje az éppen soron következő meccset.

Ronaldo és Marcelo gólöröme

A fővárosiaknál Karim Benzema és Ángel Di María sem tudott sérülés miatt pályára lépni, lehet,  talán ezért is indult kicsit "döcögősebben" a mérkőzés a hazaiak számára. Az első negyedóra elteltével azonban már kezdett "begurulni" a madridi henger: a sorozatban nyolcadik alkalommal szóhoz jutó Kaká lövése volt ennek az első jele. A 24. percben aztán egy hatalmas védelmi hibát kihasználva előnybe is kerültek a blancók: Özil passza után Higuaín ígéretes helyzetből a még jobb pozícióban lévő Cristiano Ronaldo elé tálalt, aki 10 méterről estében a rövid sarokban lőtt (1-0). Harmincnyolc percnek kellett eltelnie, hogy az Espanyol megmozgassa Casillast, az Intertől kölcsönvett Coutinho lövésénél a madridiak portása azonban a helyén volt. Még ugyanebben a percben megduplázta előnyét a Real: egy fantasztikus összjáték végén Özil passzolt Khedira elé, aki 13 méterreől laposan a jobb kapufa mellé gurított (2-0). A félidő hosszabbításában megszerezhette volna harmadik gólját is a Madrid, de Higuaín ziccerét Casilla - nem, nem elírás -  nagy bravúrral hárította, majd Ronaldo furcsán pattanó lövése a kapusról a felső kapufa tetejére pattant.

Higuaín két góllal és két gólpasszal vette ki részét a sikerből

A szünet után ott folytatta a Real, ahol az első félidő végén abbahagyta, a 46. percben Kaká szélső megindulása után tökéletes ütemben ugratta ki Higuaínt, aki közelről, a labdának alálögybölve emelte át a kirontó kapust (3-0). Az 58. percben az argentin kis híján másodszor is gólpasszt adott Ronaldónak, de a portugál gólzsák a kapussal szemben elveszítette a párharcot. Újabb nyolc perc múlva a brazil Kakát már sikerült kiszolgálni Higuaínnak, a madridiak nyolcasa remek labdaátvétel után okosan gurított a hosszú sarokba (4-0). Úgy tűnik Kaká nem egy feledékeny ember, ugyanis alig tíz minutummal később "visszaadta" Higuaínnak a gólpasszt, egy csodás csellel indulva külsővel adott labdáját a "Pipita" becenévre hallgató dél-amerikai a felső léc alá bombázta (5-0).  Ha nincs Casilla kapus, bizony még akár nagyobb arányú is lehetett volna a madridi siker, de elégedetlenek azért így sem lehetnek a királyiak hívei, csapatuk ezúttal teljesen kielégítette az igényeket - játékban és eredményessében is nagyot játszott.

A Realnak ez volt sorozatban a tizedik bajnoki sikere, hazai környezetben pedig a 12. győzelme. A Santiago Bernabéuban félelmetes a listavezető teljesítménye, amely 13 találkozón immáron 54 szerzett gólnál jár, összességében pedig 85 ez a szám - és hol van még a bajnokság vége...