Női kézilabda BL

Nem nyert, mégis csoportelső lett a Győr

• 63/MTI

A női kézilabda Bajnokok Ligájának középdöntőjének 5. fordulójában a Győri Audi ETO KC a tavalyi döntős spanyol Itxako Navarra együttesét fogadta hazai pályán. Görbicz Anitáék már a múlt fordulóban bebiztosították helyüket a legjobb négy között, így a ezen a találkozón a presztízs mellett a csoportelsőség megszerzése volt a tét. A Rába-partiak magukhoz képest valamivel haloványabban teljesítettek, így a szívósan küzdő spanyol alakulat megérdemelten szolgált rá az egyik pontra, de az előzetes célkitűzést így is sikerült elérni.

A két csapat február 4-i találkozóján a vendég Győr 28-26-ra diadalmaskodott, és az azóta eltelt három összecsapáson sem hullajtott pontot.

A találkozó elején a nemzetközi szövetség (IHF) szavazásán a 2011-es esztendő legjobb női játékosának választott győri norvég beállóst, Heidi Lökét köszöntötték.

A meccs elején a BL góllövőlistáját vezető Görbicz találatára hárommal válaszolt az előző idényben finalista spanyol együttes, de amint felpörögött az ETO, fordult a kocka (4-3). Keményen harcolt az Itxako, hiszen számára roppant fontos volt, hogy pontokkal távozzon Győrből, és Fernandez révén sikerült visszavennie a vezetést, sőt a különbség lehetett volna nagyobb is, ha Pálinger nem véd ziccereket.

Amorim kiállítása alatt 9-6-ra elhúzott a Navarra, és a vendégek kiváló védekezését – na meg Navarro kapust - dicsérte, hogy a 22. percig a hazaiaktól csak Görbicz és Orbán volt eredményes, Löke például alig kapott passzt. Ahogy visszatért a brazil átlövő, szorosabb lett az állás, már az egyenlítésért harcolt az ETO, ám két eladott labda után Barbosa könnyed gólokat lőtt (11-13).,

Görbicz nagyot küzdött a portugál Barbosával
A szünet után gyorsan sikerült egyenlíteni, és Martin kiállítása alatt visszavenni a vezetést (33. p: 14-13). De nem tört meg az Itxako, emberhátrányban újra fordított, majd azonos létszámban ismét a Győr vezetett. Együtt haladt a két gárda, majd 17-17-nél Görbicz büntetőt rontott.

Lekics adott új lendületet az ETO-nak, és negyedórával a vége előtt, 20-18-nál időt kértek a spanyolok. A kis pihenő után feljavultak a vendégek és - többek között - Sopronyi Anett gólja révén utolérték a hazai együttes. Pálinger hétméterest fogott, de kollegája, Navarro is parádézott, s védései után indításgólokkal 24-22-re elhúzott az Itxako.

A végjátékban Lekicnek sikerült egyenlíteni, Barbosa pedig időntúli szabaddobásból a kapufát találta el, így maradt a döntetlen.

A csoport másik találkozóján a címvédő norvág Larvik meglepő vereséget szenvedett a dán Midtjylland együttesétől (20-27). A másik ágon a román Oltchim Valcea legyőzte a szlovén Krim Ljubljanát, így borítékolható, hogy a Győr az elődöntőben a Valceával találkozik. Az ETO első találkozót március 31-én vagy április elsején idegenben, a visszavágót pedig április 7-én vagy 8-án otthon játssza.

Női Bajnokok Ligája, I. Középdöntő-csoport, 5. forduló
Győri Audi ETO KC - Itxako Navarra 25-25 (11-13)
Győr, játékvezetők: Geipel, Helbig (németek)
Győr: Lunde-Haraldsen, Pálinger (kapusok), Amorim 3, Görbicz 7 (2), Gros 1, Hornyák, Kovacsics, Lekics 4, Löke 1, Orbán 2, Radicsevics 3, Vérten. Vezetőedző: Karl Erik Böhn.
Itxako: Navarro, Milenkovic (kapusok), Aguilar, Aguirre, Alonso, Barbosa 7, Barno, Cavaleiro, Egozcue 2, Fernandez 1, Martin 7 (3), Pinedo 2, Saenz, Sopronyi 3, Teres, Tervel, Zebic 2. Vezetőedző: Ambrosio Martin.

Vége a mérkőzésnek!

60. perc: Sikeresen kivédekezte a hátralévő időt a Győr, így megőrizte veretlenségét a középdöntőbe.

60. perc: Lekics elnyűhetetlen, újabb gólja után egyenlít az ETO. 20 másodperc van még hátra...25-25

59. perc: Kovacsics Mónika csinált magának nem túl kedvező helyzetet a bal szélen, de Navarro könnyen védte a lövését.

59. perc: Sopronyi Anett harcol ki hétméterest, amit Martin kegyetlenül be is vág. 24-25

58. perc: Lekics rázta le magáról a védőjét és pattintva a kapuba lő. 24-24

57. perc: Carmen Martin a kapu fölé ejt, de egyenlítés helyett elkapkodta akcióját az ETO.

56. perc: Radicsevics ejtette át Navarrót. 23-24

55. perc: Jól védekeznek a spanyolok, nem jutunk lövőhelyzethez, de szerencsére Pálinger a legjobbkor véd ziccert.

54. perc: Hosszú gólcsendet követően Pinedo egy betörés után mattolta Pálingert, majd Navarro védése után Martin is eredményes. 22-24

51. perc: Ana Gros lő gólt a szaggatottról, de Barbosa azonnal válaszol. 22-22

51. perc: Újabb vendég büntető, ezúttal Carmen Martin értékesíti is azt. 21-21

50. perc: Görbicz Anita talpról elengedett lövése a blokkról a kapuba pattant. 21-20

49. perc: Pálinger katalin a mérkőzés először hárít hétméterest!

48. perc: Lekics átlövését Navarro védi, majd Barbosa gyorsan egyenlít. 20-20

47. perc: Hosszú spanyol támadás végén Sopronyi Anett talált be. 20-19

45. perc: Spanyol labdaeladás után Görbicz betörése után kap hetest a Győr, Lekics pedig értékesíti is. Az Itxako trénere időt is kér.  20-18

44. perc: Görbicz passza után Lekics eredményes. 19-18

43. perc: Fernandez harcol ki büntetőt, a magyar csapatban Haraldsen jön be a kapuba, de Carmen Martint ez nem zavarja meg. 18-18

42. perc: Barbosa hibája után Lekics szerzi meg első gólját egy  lerohanás után. 18-17

41. perc: Radicsevics hetes és kiállítást harol ki, sokadik emberelőnyét illene kihasználnia az ETO-nak. Görbicz fölé lövi a hetest...

41. perc: Görbicz Anita ismét büntetőből eredményes. 17-17

39. perc: A brazil Fachinello csapja be csúnyán Hornyákot, aki lerántja őt, a hétméterest Carmen Martin a felső sarokba vágja. 16-17

38. perc: Carmen Martin szélsőbefutása meglepi a magyar védőket. 16-16

37. perc: Andrea Lekics harcol ki hetest és kettőperces kiállítást, Görbicz góljával újra vezet a Győr. 16-15

36. perc: Amorim labdaszerzése után Radicsevics egyenlít újra. 15-15

35. perc: Pinedo eredményes akcióból. 14-15

34. perc: Emberhátrányból Fernandez tudott a magyar kapuba találni. 14-14

33. perc:Pálinger védi Barbosa lövését, majd Amorim hetest és kettő percet harcol ki. Görbicz negyedik büntetőjét értékesítette. 14-13

33. perc: Löke is végre gólt szerez, egy gyors indítás után egyenlít. 13-13

32. perc: Másfél percet kellett várni az első gólra, a szlovén Ana Gros talált be. 12-13

A Győr az első félidőben nem azon a sebességen kézilabdázott,mint ahogy a legutóbbi találkozókon, ráadásul a spanyol védők tökéletesen semlegesítik egyelőre a beállós Lökét. A norvég kiktatása valamint Navarro kapus szenzációs formája miatt megérdemeltnek mondható a vendégek vezetése, de amennyiben a Rába-partiak összekapják magukat a folytatásra, megfordíthatják a mérkőzést.

30. perc: Sopronyi átlövését védi Pálinger - ez pedig a játékrész zárómomentuma.

30. perc: Amorim talpról hatalmas gólt lő. A spanyol csapat vezetőedzője, Ambrosio Martin időt kért. 11-13

29. perc: Nem figyelnek a győriek, Sopronyi ki is használja. 10-13

28. perc: Pálinger védése után Radicsevics szerez gólt indításból. 10-12

27. perc: Amorim volt eredményes betörésből. 9-12

25. perc: Barbosa és Zebics is lerohanásból eredményes. 8-12

25. perc: Amorimtól csent labdát Barbosa, majd egyedül vezethette rá Pálingerre. 8-10

23. perc: Radicsevics első góljával egy gólra zárkózik az ETO. 8-9

21. perc: Hosszú győri gólcsendet Amorim töri meg. 7-9

20. perc: Barbosát ezúttal olvasta Pálinger, Karl Erik Böhn pedig időt kér, majd pályára küldi Andrea Lekicset és Jelena Radicsevicset.

19. perc: Orbán kimaradt helyzete után Sopronyi iratkozik fel a góllövők közé. 6-9

18. perc: Barbosa átlövésből szerzi második gólját. 6-8

17. perc: Amorim szándékos láb miatt kettő percre kiáll, de a spanyol szélső elhibázza a helyzetét.

16. perc: Pálinger két bravúrt is bemutat, előbb Sopronyi, majd Fernandez kísérletét hárítja.

15. perc: Barbosa durrantott jócskán fölé, majd Amorim ellen fújnak belemenést a játékvezetők.

14. perc: Orbán Anita volt eredményes Görbicz zseniális passza után. 6-7

13. perc: Martin második büntetőjét is értékesíti. 5-7

12. perc: Barbosa páros lábról felugorva szerez átlövés-gólt. 5-6

11. perc: Remek akció után Hornyákot lökték meg ziccerben, jöhetett a negyedik büntető, de Navarro ezúttal kiszedi Görbicz lövését.

10. perc: Martin pattintja be Pálinger lába között a labdát, a másik oldalon Vérten ziccerét Navarro védi ki. 5-5

8. perc: Fernandez a vonalról mattolja Pálingert, majd Hornyák harcol ki hetest. Görbicz Anita belövi. 5-4

7. perc: Technikai hiba a spanyoloknál, a gyors győri támadás után újabb hetest fújnak a játékvezetők. Görbicz ezúttal sem rontja el. 4-3

6. perc: Löke harcol ki büntetőt, Görbicz pedig kegyetlenül bevágja. 3-3

5. perc: Pálinger védése után Orbán Adrienn eredményes indításból. 2-3

4. perc: Görbicz újabb labdát szór el, Egozcue második gólját szerzi, Hornyák betörése után Navarro hárít nagyot. 1-3

3. perc: Martin ejti át Pálingert hétméteresből, majd majd akcióból is gyorsan betalálnak a spanyolok. 1-2

2. perc: Remekül védekezett a Győr, lövőhelyzetig sem jutottak a spanyolok, de sajnos Görbicz gyorsan eladja a nehezen megszerzett labdát.

1. perc: A hazaiak kezdték a találkozót, Görbicz talpról 20 másodperc után már be is talál. 1-0

17:15 - A két csapat február 4-ei mérkőzésén a Győr 28-26-os győzelmet aratott.

17:12 - A magyar bajnoknak van miért visszavágnia a spanyoloknak, hiszen a tavalyi BL kiírásban az Itxako az elődöntőben kiejtette Amorimékat.

17:09 - A találkozó előtt hatalmas üdvrivalgás fogadja Heidi Lökét, akit a héten a nemzetközi szövetség az év női játékosának választott.

17:04 - Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdetét veszi a Győr-Itxako találkozó!