Nehezen mentett pontot a Newcastle a Sunderland ellen

A hosszabbításban szerzett Ameobi-góllal mentett pontot a Newcastle a Sunderland ellen a Premier League 27. fordulójában.

Ameobi szerez gólt a Newcastle-Sunderland mérkőzésen a Premier League-ben 2012-ben.

A Tyne-Wear derbin a vendég Sunderland szerezte meg a vezetést az első félidőben, miután Williamson megrángatta Turnert a tizenhatoson belül, a játékvezető tizenegyest ítélt, azt pedig Bendtner a jobb alsóba lőtte. (0-1)

A Newcastle mindent megtett az egyenlítésért, a második félidőben óriási nyomás alatt tartotta ellenfelét (19 szögletet végzett el a hazai csapat), de a gól sokáig nem született meg.

A 83. percben az ellene elkövetett szabálytalanság után Demba Ba is tizenegyest végezhetett el, de ő rosszul lőtt, Mignolet pedig védeni tudott.

Így is összejött végül az egyenlítés a Szarkáknak, hiszen a hosszabbításban egy szöglet után Ameobi közelről a hálóba passzolta a labdát. (1-1)

Ezzel az eredménnyel a Newcastle két pontra megközelítette az ötödik Chelsea-t, a Sunderland pedig utolérte a 11., eggyel kevesebb meccset játszott Evertont.