La Liga

A hajrában fordított Pintér csapata a Villarreal ellen

Hazai pályán győzte le a Villarrealt a Zaragoza a Primera División 26. fordulójának vasárnap déli mérkőzésén.

A Zaragoza - amelynek keretéből Pintér Ádám kimaradt - rosszul játszott az első félidőben, és a Villarreal egy szépen kipasszolt akció végén meg is szerezte a vezetést Martinuccio révén a 16. percben. (0-1)

A Sárga Tengeralattjáró a szünetig nagy fölényben volt, újabb gólokat is rúghatott volna, de a második játékrészt látványosan ellazsálták a vendégek. A hazaiak egyre több helyzetet tudtak kialakítani, és a 85. percben Luis García távoli lövésével ki is egyenlítettek. (1-1)

A Villarreal a hátra lévő percekben rákapcsolt, de nem ők szereztek újabb gólt, hanem a Zaragoza, amelyből a hosszabbításban Abraham egy szerencsésen pattanó labdával szinte a kapuig tudott menni, és ki is használta a ziccert. (2-1)

Az utolsó helyezett együttes így valamivel közelebb került a Barcelonától szombaton kikapó Gijónhoz, de az épp az utolsó bennmaradó helyen álló Villarreal mögött még mindig 9 pont a hátránya.