Kiszenvedte a győzelmet a Vidi, pontot szerzett a ZTE

Az OTP Bank Liga első tavaszi, 18. fordulójában a címvédő Videoton 2-0-s győzelmet aratott a Kaposvár csapata felett, míg a sereghajtó Zalaegerszeg gólnélküli döntetlent ért el a Pécs ellen.

Videoton - Kaposvár

A 2011/2012-es idényben a címvédő Videoton hazai pályán 27 rúgott gólja mellett mindössze 4-et kapott, így a Kaposvári Rákóczinak nem sok esélyt jósoltak a szakemberek a találkozót megelőzően.

A kezdő sípszó után azonban már másképp festett a helyzet, a vendég somogyiak ugyanis nagyon bátran és szervezetten futballoztak, szemben a saját magára alig emlékeztető Videotonnal.

Az első negyedóra végén Balázs Benjámin nagyszerű lövését hatalmas bravúrral tolta szögletre Bozsovics kapus, és a vendégek fiatal támadójának helyzetén kívül igazán komoly lehetőség nem volt a félidőben. A Kaposvár tökéletesen zárta le a területeket, a sokpasszos játékot favorizáló fehérváriak pedig rendkívül halovány és pontatlan futballal rukkoltak elő. A fordulás után is kaposvári ziccert jegyezhettünk fel elsőként: Safaric 6 méterről, teljesen egyedül lőhetett kapura, Bozsovics azonban óriásit védett. Sousa ekkor taktikát váltott, a Fehérvár háromvédős játékra állt át, és a támadófutball a 67. percben eredményre vezetett: Filipe Oliveira remek beadása után Nikolics szerzett vezetést fejjel a Vidinek (1-0). A Rákóczi pontszerzésre irányuló reményei végképp elvesztek, amikor Jánvári második sárga lapja után idő előtt mehetett zuhanyozni. Az emberelőnnyel aztán élt a hazai csapat, Sándor szerencsés kapufája után Gyurcsó ugrott ki remek ütemben a jobb szélen, középre adásába Sedlak ért bele, és végül a vendégek játékosáról pattant a labda a kapuba (2-0).

Ha nem könnyedén, de megnyerte első tavaszi bajnokiját a címvédő, amely hazai pályán továbbra is imponáló mérleggel bír. Sisa Tibor legénységének ez volt mindössze az ötödik veresége az idényben, ennek ellenére csak a tabella 13. helyén található.

OTP Bank Liga 18. forduló
Videoton FC-Kaposvári Rákóczi 2-0 (0-0)
Székesfehérvár, 3423 néző, V: Berger
gólszerzők: Nikolics (67.), Sedlak (öngól 90.)
kiállítva: Jánvári (73.)
sárga lap: Vinicius (36.), illetve Jánvári (63., 73.), Grumic (75.)
Videoton:Bozovics - Szolnoki, Vinicius, Vaskó, Hector (Gyurcsó a szünetben) - Oliveira (Jeff Silva 81.), Sándor, Tóth B., Walter - Torghelle, Nikolics (Mitrovic 72.)
Kaposvár:Hajduch - Okuka, Zsók, Graszl K., Jánvári - Gujic, Horváth T. (Sedlak 78.), Balázs, Hegedűs, Safaric (Kovács O. 68.) - Grumic (Haruna 79.)

Zalaegerszeg - Pécs

Zalában még a télen az is kérdés volt, hogy a ZTE egyáltalán folytadni tudja-e a bajnokságot, de végül egy "titokzatos" befektetőnek hála, Prukner László együttese megpróbálhatja a lehetetlent, és kiharcolhatja az első osztályú tagságot. Az idei szezonban még nyeretlen zalaiak lendületesen kezdtek, az első félidőben enyhe mezőnyfölényben játszottak, de a legnagyobb helyzetet mégis a vendégek hagyták ki.

A szünet után továbbra is a két 16-os között hullámzott a játék, a nagyobb helyzetek a pécsiek előtt adódtak. A hajrában egy kiállítás után a hazai csapat akár megszerezhette volna első győzelmét, de nem tudott élni az emberelőnnyel. Az összkép alapján igazságos döntetlen született.

ZTE FC-Pécsi MFC 0-0
Zalaegerszeg, 3400 néző, V: Németh Á.
kiállítva: Bajzát (86.)
sárga lap: Kovács Gá. (43.), Máté (78.), Kocsárdi (86.), Pavicevic (87.), illetve Andorka (27.), Bajzát (60.), Markovic (70.), Zeljkovic (72.)
ZTE: Jahic - Kovács Ge., Bogunovic, Ganugrava - Kocsárdi, Hervas (Polareczki 58.), Máté, Szakály D., Hidvégi - Kovács Gá., Balázs (Pavicevic 73.)
Pécs: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Goia, Markovic - Nagy O. (Fröhlich 91.), Regedei, Zeljkovic, Demjén (Okoronkwo 68.) - Andorka (Scepanovic a szünetben), Bajzát