Tenisz

Federer legyőzte Murrayt a döntőben, ötödször lett Dubaj királya

A második helyen kiemelt Roger Federer győzelmével ért véget az 1,75 millió dollár összdíjazású ATP-500 dubaji teniszverseny, miután a svájci két játszmában legyőzte a skót Andy Murrayt.

A pénteki elődöntőkben mindkét játékos egyaránt két játszmában tudott nyerni, de amíg Federernek Juan Martin del Potrón kellett átverekednie magát, addig Murray a világelső szeb Novak Djokovicsot múlta felül.

Roger Federer 72. tornagyőzelmével jelezte: idén is komolyan kell vele számolni

Talán meglepő, de a két klasszis legutoljára még 2010-ben találkozott egymással, és érdekesség az is, hogy kettejük egymás elleni mérlege 8-6 arányban a brit teniszező felé billent.

A mérkőzést Murray kezdhette, és a világranglista 4. helyezettje gyorsan el is kapta a fonalat, remek adogatásainak köszönhetően űgy tűnt, kézben tartja a meccset. 3:2-es vezetésénél volt először lehetősége elvenni Federer szerváját, de a rutinos svájci hárította a veszélyt. Ezután mindketten magabiztosan hozták saját játékaikat, majd 5:5-nél Federer az ötödik fogadóelőnyét kihasználva a lehető legjobbkor "brékelt", ami után gyakorlatilag gond nélkül kiszerválta az első játszmát.

A folytatásban Murray meglehetősen feszültnek tűnt, rögtön a második szervagémjében bajba került, és ugyan ekkor még megtartotta, 2:2-nél már elveszítette adogatását. A skót ekkor sem adta fel, azonnal elvette az egész mérkőzésen kiválóan szerváló Federer adogatását, de 4:4-es állásnál meglehetősen simán brékelte őt a svájci. Ugyan Murray mindent megtett, hogy mérkőzésben maradjon - az első meccslabdát sikerült is hárítania -, de 1:38 perc játék után kénytelen volt gratulálni ellenfelének.

Federernek ez volt pályafutása 102. ATP-fináléja, és a dubaji volt karrierje 72. tornagyőzelme, az Australian Open óta két egymást követő tortnán is diadalmaskodni tudott. A dubaji tornán ráadásul ötödik alkalommal ért fel a csúcsra.