Felkészülés

A franciák meglepetésre nyertek a tartalékos németek otthonában - videó

A francia labdarúgó-válogatott 2-1 arányban tudott nyerni Brémában a Nationalelf ellen felkészülési mérkőzésen.

Nasri remekül játszott a németek ellen - Fotó: AFP

Joachim Löw, a Nationalelf trénere sérülés miatt nem számíthatott Bastian Schweinsteiger, Lukas Podolski, Per Mertesacker, Mario Götze, Philipp Lahm és Sven Bender játékára sem. A németek nem kezdték jól az összecsapást, a 21. percben Debuchy futott el a jobb oldalon, majd Giroud-hoz passzolt, aki középen 12 méterről Wiese lába között a kapuba lőtt (0-1). Fél óra elteltével Reus nagy helyzetben nem lőtt, hanem visszagurított társának - vesztére. Három perccel később egy szabadrúgás után Klose vette át tisztán a labdát, majd bikázta telibe Llorist. A 36. percben Schürrle fejesénél újra a kapus mentett nagy bravúrral, szünetben így egygólos volt a franciák előnye.

A szünet után is meddő volt a németek fölénye, a 69. percben Debuchy ment el a jobb oldalon, beadása Giroudban akadt el, a lecsorgó labdát Malouda a léc alá lőtte (0-2). A második kapott gól után mintha hitét is vesztette volna a német együttes, a csereként beálló Mario Gomez sem tudott lendületet vinni játékukba. A hajrában egy ellentámadás végén Müller középre adását Cacau váltotta gólra, ezzel szépítettek a hazaiak (1-2). Összességében a franciák idegenben is megérdemelten nyertek.