Atlétika

Gebrselassie lemondott az olimpiáról

A korábbi világcsúcstartó Haile Gebrselassie annyira elkeseredett a számára gyengének számító tokiói szereplésén, hogy kijelentette, nagy valószínűséggel nem indul a londoni nyári olimpia maratoni számában.

"Úgy tűnik, vége az olimpiai álmomnak" - fogalmazott a 10 000 m kétszeres ötkarikás aranyérmese, aki a japán fővárosban 2:04 órán belüli idővel szeretett volna célba érni, ám végül 2:08:17-tel csak a negyedik lett. A viadalt a kenyai Michael Kipyego (2:07:37 ó) nyerte meg.

Az etióp sportember, aki Atlantában és Sydneyben lett aranyérmes, 2008-ban 2:03:59 óra alatt világcsúccsal futotta le a 42,195 km-t, a rekord tavaly szeptemberig "élt".

Gebrselassie helye azért erősen bizonytalan az etióp olimpiai csapatban, mert két éve nem fejezett be maratoni versenyt, tavaly és tavaly előtt is "csupán" egy-egy félmaratoni győzelmet aratott. Ráadásul honfitársai a maratoni versenyeken is tündökölnek, januárban például három etióp futó ért el 2:05 órán belüli eredményt a Dubaj Marathonon.