Atlétika

Veszélybe került Gebrselassie olimpiai indulása

Nem futott igazán jól a tokiói maratonin az etióp Haile Gebrselassie, aki ezzel messzire került a londoni olimpiától.

Komolyan veszélybe került az etióp Haile Gebrselassie olimpiai indulása. A 10.000 méteren kétszeres olimpiai bajnoknak számító, immáron 38 esztendős futó ugyanis maratoni távon szeretne futni Londonban, de nem biztos, hogy sikerül a három legjobb etióp maratoni futó közé bekerülnie. A vasárnapi tokiói maratonin szeretett volna Gebre jó eredményt futni, a korábbi világrekorder viszont Tokióban csak negyedik lett (2:08,17), így cseppet sem biztos, hogy őt nevezik majd az etiópok az olimpiára. Gebre tavaly szeptemberben futott utoljára a 42.195 méteres távon, de akkor Berlinben kénytelen volt feladni a versenyt

Honfitársai viszont sorra érik el a kimagasló futóidőket, a múlt héten Dubajban például Ayele Absehro (2:04:23) és Dino Sefir Kemal (2:04:50) is feltűnt a színen - igazolva ezzel a világ egyik legismertebb maratoni edzőjének Renato Canovának a prognózisát, amely szerint idénre drasztikusan javulhatnak a maratoni távon elért eredmények, sőt akár a világcsúcs is megdőlhet. A tokiói futást egyébként a - korábban 3000 akadályon versenyző - kenyai Michael Kipyego (2:07,37) nyerte meg az egyéni csúcsot futó japán Arata Fujiwara (2:07,48) és az ugandai Stephen Kiprotich (2:07,50) előtt. A nőknél a japán fővárosban rendezett versenyen az etióp Atsede Habtamu (2:25.28) győzött a maratoni távon.