Superbike-vb

Biaggi és Checa sikerével indult a világbajnokság

A címvédő spanyol Carlos Checa számára felemásan alakult az idény első hétvégéje, egy győzelem és egy kiesés a mérlege.

A sajnálatos szombati haláleset miatt szomorú hangulatban kezdődött el a 2012. évi superbike világbajnokság Phillip Islanden rendezett első futama. Az ausztrál pályán a két évvel ezelőtti világbajnok Max Biaggi nyerte az első versenyt. Az Aprilián versenyző olasz honfitársát, a 13. helyről induló Marco Melandrit győzte le. A menet közben új pályarekordot is elérő Biaggi végül könnyedén, hét másodperces előnnyel nyerte meg a futamot. A világbajnoki címvédő Carlos Checa számára nem alakult jól az első verseny, a spanyol ugyanis hiába rajtolt jól - és előzte meg a pole pozícióból induló Tom Sykes-t - a negyedik körben kicsúszott és kiesett.

6. Michel Fabrizio (ITA) BMW +20.200 mp

A második futamban aztán Checa javítani tudott, aki könnyedén nyerte meg a 22 körös futamot Ausztráliában. A spanyol motoros az ötödik körben előzte meg a Hondával versenyző Jonathan Reát, onnantól kezdve pedig nem adta ki a kezéből a vezetést. A világbajnoki pontversenyben viszont az olasz Max Biaggi vezet az első hétvége után, az olasz motoros ugyanis a második helyen zárta ezt a futamot. Az első kanyarban ugyan Biaggi még kisodródott, de később a tizedik helyről tudott feljönni a dobogó második fokára. A harmadik helyet Tom Sykes szerezte meg, aki az utolsó körben előzte meg Reát, így először került fel a világbajnoki dobogóra egy olyan futamon, ahol nem esett az eső. A superbike világbajnokságban most egy hónap szünet következik, a 14 helyszínből álló vb április elsején Olaszországban folytatódik.