Európa Liga

A Schalke hosszabbítás után jutott tovább - Huntelaar három gólt szerzett

• VNA/DA

Alaposan megküzdött a Plzen ellen a német Schalke, amelynek végül 120 percre volt szüksége a továbbjutáshoz.

A csehországi 1-1-es döntetlen után a német szurkolók könnyű visszavágóra számítottak a Plzen ellen, ám a Schalkénak végül nem volt könnyű dolga csütörtökön sem. Pedig Gelsenkirchenben remekül indult a mérkőzés, hiszen Klaas-Jan Huntelaar a 8. percben előnybe juttatta a hazaiakat: a Draxler lövése után kipattanót belsőzte az ötös bal sarkáról a hálóba (1-0). Az ezzel már kiesésre álló csehek játéka feljavult hátrányban, a 24. percben Pilar bólintott Hildebrand kapujába, de lesről, majd a 26. percben Kolar fejelt a kapufára. A Schalke vezetett, de megtörni nem tudta a remekül küzdő Plzent.

A csehek lendülete kifogyott a második félidőre, és Marek Bakos kiállítása miatt az utolsó fél órára tíz emberre fogyatkoztak, de így is találtak egy gólt két perccel a rendes játékidő vége előtt: Rajtoral egy védelmi hibát kihasználva közelről zúdított a jobb alsóba (1-1). A királykékeknek saját kezükben volt a sorsuk, több nagy helyzetük is volt a hajrában, de elszórakozták azokat, emiatt pedig hosszabbításra kényszerültek. Procházka megsérült a hosszabbítás elején, de öt-hat perces ápolás után - igaz félig sántán - folytatta a játékot. A 106. percben viszont újra vezetett a Schalke, ezúttal is Huntelaar klasszisa jelentette a gólt. A 120. percben aztán ismét a holland légiós talált be, a 3-1-es német siker végül az ő mennybemenetelét és a Schalke nehézkes továbbjutását eredményezte.