Bajnokok Ligája

A hosszabbításban kapott ki az Inter Marseille-ben

A francia Olympique Marseille hazai környezetben a 93. percben szerzett góllal verte meg 1-0-ra az olasz Internazionale csapatát a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Ayew volt a találkozó hőse - Fotó: AFP

Az olasz bajnokságban pocsék formában futballozó Inter elsősorban a védekezésre összpontosított a hosszú ideje veretlen Marseille otthonában. Az első félidőben nem forogtak veszélyben a kapuk, a vendégek inkább a gyors ellencsapásokra építettek, de a játékot szervező Sneijder gyengén, sok hibával futballozott, akárcsak az egész csapat.

A franciák a második félidőben kicsit felpörgették a ritmust, de Stankovics így is megszerezhette volna a győzelmet a milánóiaknak, nagy helyzetben azonban nem találta el jól a labdát. Didier Deschamps, a hazaiak szakvezetője jól cserélt, Fanni veszélyesen játszott a jobb oldalon, egyre több beadás ért el André Ayewhez, aki fejjel rendre megverte az Inter védőit. Így történt ez a 93. percben is, amikor egy szögletet bólintott a kapuba közvetlen közelről, megszerezve ezzel csapatának a győzelmet. A Marseille ezzel egygólos előnnyel utazhat Milánóba a visszavágóra.

RÉSZLETES TUDÓSÍTÁS!

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: GÓÓÓL!!A. Ayew húzott befelé a bal oldalról, majd külsővel remek lövést eresztett meg, de César védett. A szögletet azonban A. Ayew 4 méterről a kapuba fejelte, megnyerve ezzel a meccset a hazaiaknak.

89. perc: Amalfitano ívelt most be Ayew fejére, aki ezúttal már kaput talált, de Júlio Césár megfogta a labdát.

87. perc: Két csereember hozott össze egy kisebb helyzetet: Fanni beadását Ayew fejelte kapu fölé.

84. perc: Cheyrou helyett Kaboré lépett pályára.

81. perc: Forlán adott pazar labdát a jobb oldalra, de Nagatomót Morel nagy nehézségek árán meg tudta állítani.

80. perc: Azpilicueta helyett Fanni érkezik a pályára Deschamps csapatában.

79. perc: Talán az eddigi legnagyobb hazai helyzet maradt ki, Ayew fejelhetett 6 méterről kapura, de a labda nem sokkal elment a jobb kapufa mellett.

77. perc: Valbuena a jobb oldalról csavart középre, de Lúcio remek mozdulattal fejelte ki a labdát.

74. perc: Egy jobb oldali beívelés után Stankovic elé került a labda, aki nagy helyzetben 8 méterről gyengén találta el, Mandanda védeni tudott.

73. perc: Cambiasso ívelt a bal oldalon kilépő Obi elé,de Azpilicueta menteni tudott előle. Diawara rúgott oda Obinak egy sárga lapért, Brandao helyett pedig Ayew a pályán.

71. perc: Forlán adott be egy labdát jobb oldalról, de a védők könnyedén tudtak felszabadítani.

A labdabirtoklás 56-44% a gallok javára.

67. perc: Chivu tartott rá Amalfitano lábára, amiért sárga lapot kapott.

66. perc: Amalfitano lögte fel a róla leforduló Obit, a bíró nem sípolt.

65. perc: Sneijder szabadrúgása után Stankovic fejelt Forlánhoz, aki ismét lesen volt.

63. perc: Egy újabb jobb oldali beadás után Morel lőtt ballal kapu mellé, közben Zárate lejött, Obi a helyén.

62. perc: Amalfitano ívelt be jobb oldalról középre, a másik oldalon Nagatomo fejelte ki.

60. perc: Zárate is sárga lapot kapott, miután az oldalvonal mellett felrúgta Ayewet.

58. perc: Stankovic kapott sárga lapot, Valbuenát borította fel.

56. perc: Az Inter végigpasszolgatta a hazaiak tizenhatosán a labdát, majd Zárate középre adott, de ott nem érkezett senki.

53. perc: Nagatomo indulhatott el a jobb oldalon, de passza egy francia védőt talált meg.

51. perc: Egy ellencsapás után Snijder ugratta ki Forlánt, de az uruguayi lesre futott.

49. perc: Egy hazai szögletet követően Cheyrou lőtt 17 méterről, de a labda lepattant.

48. perc: Egy bal oldali beadást Brandão fejelt meg háttal a kapunak, de César könnyen fogta a labdát.

47. perc: N'Koulou akadályozta meg a kibontakozó Inter-támadást.

46. perc: Maicon helyett NAgatomo folytatta a mérkőzést a vendégeknél.

Szabálytalanságok 10:11

45. perc: Egy kisebb Marseille-lehetőséggel fejeződött be az első félidő, de Júlio César kivetődve mentett, így maradt a 0-0 szünetben.

44. perc: Forlán középről passzolt ki balra egy labdát az érkező Cambiasso elé, aki 18 méterről lőtt, de a megpattanó lövést Madanda fogta.

42. perc: Cheyrou bal lábas szabadrúgása lepattant a sorfalról, így erejét veszítette.

41. perc: Brandão cselét ette meg Samuel, csak szabálytalanul tudta megállítani 20 méterre az Inter kapujától.

40. perc: Most Valbuena pakolt oda Cambiassónak, nincs folyamatos játék.

38. perc: Ayew rúgott oda hatalmasat Zanettinek, megúszta lap nélkül.

37. perc: Cambiassót ugratta ki Sneijder a bal szélen, visszaadását Zárate azonban erőtlenül a kapus kezébe lőtte.

34. perc: Zárate és Azpilicueta párharcát a védő nyerte, ezt követően az Inter-támadó a reklámtáblán töltötte ki a dühét.

A franciák továbbra is többet támadnak, de igazi gólhelyzetet nem nagyon tudnak kialakítani.

Ahogy azt a hatharom.com előre megjósolta Sportfogadás rovatában, nem született gól az első fél órában.

30. perc: Valbuena csavart balról veszélyesen egy szabadrúgást középre, de Diawara nagy helyzetben nem találta el a labdát.

28. perc: Zanetti lőtt be erőből egy labdát, amibe Cambiasso veszélyesen beleért, de a kopasz argentin már lesen volt.

27. perc: Sneijder adott remek labdát a bal oldalon megiramodó Záraténak, akit azonban Diarra még idejében fel tudott rúgni.

26. perc: Cambiasso ismét a bal oldalon tűnt fel, középre adásába Diarra ért bele, így veszélytelené vált.

24. perc: Brandão csapott össze Samuellel a középpályán, amiután a támadó a földön maradt és ápolni kellett.

22. perc: Amalfitano egy gyors hazai támadás végén tekert középre jobbról, de Samuel ismét remekül helyezkedett és kifejelte a labdát.

20. perc: Brandão esett el Samuel mellett, a bíró továbbot intett, Diarra pedig 24 méterről, kapásból alig lőtt kapu fölé.

18. perc: Morel legalább 30 méterről, de legalább 5 méterrel kapu mellé lőtt.

16. perc: Zanetti futott be az oldalvonal mellett egy lehetetlen labdát, majd centerezett, ahol Zárate került helyzetbe, de Mandande elhárította a veszélyt.

15. perc: Morel balról csavart magasan középre, de ott már Brandão szabálytalankodott az Inter-védővel, ezért kifelé járt szabadrúgás.

13. perc: Cheyrou ívelt a bal oldalról középre, de Samuel fejjel fel tudott szabadítani.

11. perc: Az első ziccer mégis az Inter előtt adódott: Cambiasso húzott el a bal szélen, mesterien csavart középre, ahol Forlán közeli lövését a léc fölé tolta Mandanda.

10. perc: A labdabirtoklás eddig 69 százalék a hazaiak javára, fölényben játszanak a franciák.

8. perc: Stankovic senkitől sem zavartatva passz helyett kibikázta a labdát az oldalvonalon túlra.

6. perc: Zárate gyorsított fel a középpályán, ám hosszan szöktette magát, Diawara pedig könnyedén szerelte.

4. perc: Zárate szabálytalankodott Azpilicuetával szemben, de Cheyrou szabadrúgása levágódott a sorfalról.

3. perc: Cheyrou lőtt kapura 20 méterről, a védők azonban bele tudtak vetődni, így szöglet lett a lövésből.

1. perc: Ayew máris nekiszaladt Maiconnak, az Inter jöhet szabadrúgással.

1. perc: A hazaiak kezdték a találkozót.

20:40: - Kövesd Livescore-oldalunkon mindkét mai Bajnokok Ligája nyolcaddöntőt!

20:24: - Didier Deschamps az elmúlt hetekben mutatott formák ellenére óvatosan készül az Inter ellen: "Nem vagyunk velük egy szinten, de van esélyünk továbbjutni. Az Inter ott van Európa hét-nyolc legnagyobb csapata között, akiknek kimondott célja a BL megnyerése. A mi elképzelésünk csak az volt, hogy a legjobb 16 közé bejussunk, és ha innen is sikerül továbblépni, akkor gondolhatunk a további lehetőségekre."