EBEL

Egyenlített a Ljubljana a Fehérvár ellen

A Sapa Fehérvár AV19 kedden hosszabbítás után 2-1-re kikapott a szlovén Olimpija Ljubljana otthonában, így a két csapat párharca 1-1-re áll az osztrák jégkorongliga (EBEL) negyeddöntőjében.

A Sapa Fehérvár AV19 kedden hosszabbítás után 2-1-re kikapott a szlovén Olimpija Ljubljana otthonában

A mérkőzésen a vendég magyarok szereztek vezetést Ryan révén a második harmadban, majd a 33. percben Justin Taylor egyenlített. Az utolsó felvonás nagy csatát hozott, de egyik fél sem tudott dönteni, következett a hosszabbítás, aminek a Volán Sofron Mihály kiállítása miatt emberhátrányban vágott neki. Ezt ki tudta használni a szlovén együttes, mindössze három másodperc volt hátra a hátrányból, mikor John Hughes betalált, megnyerve ezzel a mérkőzést a hazaiaknak.

A párharc az egyik gárda negyedik sikeréig tart, az összes páratlan sorszámú felvonást Székesfehérváron rendezik. Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-1. A harmadik meccset csütörtökön rendezik Székesfehérváron.

Osztrák liga (EBEL), negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Olimpija Ljubljana (szlovén)-Sapa Fehérvár AV19 2-1 (0-0, 1-1, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
A magyar csapat gólütője: Ryan (26.)