Hátrányból fordított és az élre ugrott a Juventus

A Serie A 24. fordulójának szombat esti találkozóján a még mindig veretlen Juventus 3-1-es győzelmet aratott Torinóban a Catania csapata ellen.

Olaszországban már mindenki a következő fordulóban esedékes Juventus - Milan derbire hangolódik, de azért az érintett csapatok tudják, hogy a "felvezető" mérkőzéseken sem szabad botlani.

Szombaton egyetlen találkozót rendeztek a Serie A-ban, a második helyen álló, de még mindig veretlen Juventus a Cataniát fogadta. Rémálomszerűen indult a mérkőzés a hazaiak számára, ugyanis már a 4. percben Barrientos okos lövése után előnybe kerültek a vendégek (0-1). Vincenzo Montella csapata okozott már meglepetést ebben a szezonban, és ekkor még úgy tűnt, komoly küzdelemre késztetheti a Conte-gárdát is, de a rózsaszín mezesek fokozatosan őrölték fel az ellenfél erejét.

Andrea Pirlo már a 22. percben egy általa kiharcolt szabadrúgásból kiegyenlített csapatának - a rutinos játékmester nagyon fineszes megoldással lepte meg Kosicky kapust (1-1), és ugyan a félidő nagyrészében nyomasztó fölényben futballoztak a torinóiak, több gólt már nem sikerült szerezniük.

A fordulás után Antonio Conte legénysége még inkább egyoldalúvá tette az összecsapást, a szicíliaiak minden erejét lekötötte a védekezés. Sorsdöntő pillanatnak ígérkezett Marco Motta kiállítása: az egykori Juve-játékos teljesen megérdemelten gyűjtötte be második sárgáját, így a hátralévő valamivel kevesebb, mint fél órában emberhátrányban játszott a Catania. A hazaiak Pepe és Vucsinics beállításával még inkább offenzívvá váltak, a 74. percben egy baloldali beadás után mégis egy védő szerezte meg a vezetést: Pirlo labdáját csúnyán elnézte Kosicky, Chiellini pedig köszönte szépen, az üres kapuba fejelt (2-1). A szlovák nemzetiségű portás hét perccel később ismét főszereplővé vált: egy elrontott felszabadítás után Pirlo hozta ziccerbe Quagliarellát, aki nem is hibázta el az előtte adódó lehetőséget (3-1).

A győzelemnek köszönhetően a Juventus újra a tabella élére ugrott, igaz, ha a Milan vasárnap legyőzi a Cesenát, visszaelőzheti a zebramezeseket.