Légfegyveres Eb

Biatovszki Mira aranyérmes a junior puskások között

Biatovszki Mira aranyérmes lett a junior lány puskások között a finnországi Heinola-Vierumäkiban zajló légfegyveres Európa-bajnokság csütörtöki nyitónapján.

A Újpest Szegeden nevelkedett 19 éves sportolója a 40 lövéses alapversenyt 396 körrel zárta, amivel négyes holtversenyben az élen állt a 76 fős mezőnyben. A döntőben újra remekül teljesített, 102,3 körös eredménye a legjobb volt a nyolc finalista között, így végül több mint egykörös előnnyel nyerte meg a viadalt a második cseh Nikola Mazurova előtt.

A szám másik magyarja, Hanák Gabriella 73. lett.

Az olimpiai kvalifikációs Eb pénteki napján is a juniorok versenyeznek, majd szombaton a férfi pisztolyosok és női puskások, vasárnap pedig a női pisztolyosok és férfi puskások lépnek lőállásba. A hétvégi számok jelentik a sportlövők számára az utolsó kvótaszerzési lehetőséget a londoni olimpiára. A puska, pisztolyos szakágban egyelőre két magyarnak, Sidi Péternek (puska) és Csonka Zsófiának (pisztoly) a helye biztos Londonban.