Női kézilabda BL

Kiizzadta spanyolországi győzelmét a Győr

• 63/MTI

A Győr izgalmas végjátékban bravúros, 28-26-os győzelmet aratott az előző idényben finalista spanyol Itxako Navarra otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntős csoportjának nyitó fordulójában.

Kemény védekezéssel nyitott mindkét csapat az előző idény BL-elődöntőjének "visszavágóján", és az első két győri gólra néggyel válaszolt az Itxako. A magyar alakulat rengeteg labdát eladott támadásban, Heidi Lökét nem igazán találták meg az átlövők, így a sok hiba okán a hazaiak a játékrész nagyrészében 2-3 gólos előnyben voltak. Szerencsére a hajrához érve összeszedettebbé váltak a győriek, így sikerült megfordítani a mérkőzés állását (13-14).

A folytatásban már jobban összpontosított Karl Erik Böhn alakulata, és biztosan őrizte a 2-3 gólos vezetését, amit elsősorban a kapuban parádéző Katrine Lunde-Haraldsennek köszönhetett. Támadásban főként Görbicz Anitát kell megdicsérni, aki olykor egészen gyönyörű cselekkel és lövésekkel demoralizálta a vendéglátókat, de meg kell említeni Hornyák Ágnes nevét is, aki a fontos sziutációkban jeleskedett.

Két perccel a vége előtt 27-24-re vezetett az ETO, de 30 másodperc alatt két gólt kapott. A magyar bajnok utolsó támadásánál Hornyák büntetőt harcolt ki, amelyet 12 mp-vel a vége előtt Görbicz értékesített.

Amennyiben a Győr jövő vasárnap legyőzi a vereséggel rajtoló dán Midtjyllandot, akkor a címvédő Larvikkal együtt "kettészakíthatja" a kvartettet.

középdöntő, 1. csoport
ITXAKO NAVARRA-GYŐRI AUDI ETO 26-28 (13-14)
Estella-Navarra, játékvezetők: Stark, Stefan (románok)
ITXAKO: Navarro, Milenkovic (kapusok), Aguilar 2, Aguirre, Alegria, Alonso 8 (5), Barbosa 7, Barno 1, Cavaleiro, Egozcue, Fernandez 4, Pena 5, Pinedo, Saenz, Sopronyi, Teres, Tervel, Zebic. Vezetőedző: Ambrosio Martin.
GYŐR: Lunde-Haraldsen, Pálinger (kapusok), Amorim 3, Görbicz 10 (3), Gros, Hornyák 3, Kovacsics, Lekics 3, Löke 4, Orbán, Radicsevics 3, Vérten 2. Vezetőedző: Karl Erik Böhn.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4

Vége a mérkőzésnek! Szoros mérkőzésen nyertek a győri lányok!

60. perc:
Passzívot reklamálnak a hazaiak, Hornyák az utolsó pillanatban kiharcol egy hetest. Görbicz Anita áll a vonalra, és egy ijesztés után bedobja. 26-28

59. perc: Tervel lő gólt az utolsó előtti percben, majd újabb eladott labda után Barbosa is betalál. 26-27

58. perc: Lunde Haraldsen rövid időn belül kétszer is fejjel hárít, ami ugyan nem kellemes, de a csapat szempontjából nagyon fontos volt.

57. perc: Spanyol időkérés után Pena csúnyán fölé durrant, jöhet az ETO.

57. perc: Lekics harcol ki egy hétméterest, Görbicz pedig a léc alá vágja. 24-27

55-56. perc: Hihetetlen kapkodás jellemző mindkét oldalra, de legalább megúsztuk az emberhátrányt.

52-53. perc: A negyedik értékesített hazai hétméteres után, nem sikerül góllal zárni a győri támadást, majd újabb kettőperces büntetés és újabb spanyol-hetes következett. 24-26

51. perc:
Spanyol gólra, Görbicz Anita válaszol - nem is akárhogyan! 22-26

50. perc: Haraldsen-bravúr!! Lekics passzol Lökéhez, aki beforgatja a védőjét és növeli az előnyt. 21-25

49. perc: Löke harcol ki egy büntetőt, amit Görbicz - miután megtáncoltatja a portást - be is lő. 21-24

49. perc: Alonso akcióból korrigál, bepattintja a magyar kapus lába között. 21-23

47-48. perc: Újabb hétméterest harcolnak ki a hazaiak, Radicsvicset is kiküldik. Alonso próbálkozását Haraldsen ezúttal kivédi - nagyon fontos védés volt ez...

47. perc: Hornyákot kiszórják, a hetest pedig Alonso belövi, Löke azonban lerohanásból válaszol. 20-23

46. perc:
Hornyák használja ki, hogy emberhátrányba kerültek a spanyolok, megtalálja a rést a falon és bepattinja a labdát. 19-22

45. perc: Barbosa, Barbosa, Barbosa...a portugál újabb gólt szerez, viszont egy perccel később egy az egyben alulmaradt Haraldsennel szemben. 19-21

43-44. perc:
Sok a technikai hiba mindkét oldalon, felváltva esnek a gólok. 18-21

42. perc:
Gyors gólváltás mindkét oldalon, a mienk találatát Hornyák szerzi. 17-20

41. perc:
Keményedik a győri védekezés, támadásban pedig Radicsevics villan újra. Alakul ez...16-19

40. perc:
Barbosát nem tudjuk tartani, ötödik gólját szerzi, de Lekics is ellenállhatatlan. 16-18

38. perc: Radicsevics szélről lövi ki a hossző felsőt, Haraldsen újabb nagy védést mutat be. 15-17

37-38 perc: Emberelőnyben kapkodunk támadásban, védekezésben pedig figyelmetlen voltak a győriek. 15-16

36. perc: Görbicz Anita elképesztő egyéni alakítása után újra kétgólos a magyar fór! 14-16

34-35. perc:
Haraldsen óriási bravúrt mutat be, de a labda maradt a spanyoloknál és beállóból gólt is szereznek. 14-15

33. perc: Némi szerencsével Kovacsics Mónika került helyzetbe és lőtt gólt, így a mérkőzésen először vezetünk 2-vel. 13-15

31. perc:
  A spanyolok kezdték a félidőt, de a magyar csatpat kapusa védéssel nyitott, sajnos a másik oldalon is hárított a portás.

Az első félidőben rengeteg eladott labda volt jellemző a magyar bajnok játékára, ami miatt a semmi extrát nem mutató spanyol házigazda a játékrész nagyrészében 2-3 góllal vezetett. Szerencsére a hajrához érve összeszedettebbé váltak a győriek, így sikerült megfordítani a mérkőzés állását.

30. perc: Nagyon szép támadásvezetés végén Löke a hatosról talál be, így egygólos győri előnnyel mennek a pihenőre a csapatok. 13-14

30. perc:
Mellé lőnek a hazaiak, támadhat a vezetésért a Győr. Karl Erik Böhn időt kér!

29. perc: Hornyák volt bent támadásban, ha pedig "arra" járt lőtt is egy szép gólt. 13-13

29. perc:
Némi szerencsével de Egozuke gólt szerez, újra a hazaiaknál az előny. 13-12

28. perc:
A spanyol csapat időt is kér!

28. perc: Görbicz Anita kényszerhelyzetből ugyan, de meglepi a spanyol kapust és sikerül egyenlíteni. 12-12

26. perc: Löke szerez gólt indításból. 12-11

24-25. perc: Lekics értékesíti a ziccert, majd mindkét oldalon kimaradt egy-egy szélső helyzet. Alonso viszont nem hibázik. 12-10

23. perc: Lökét megint nem találják meg a labdával, a spanyolok megindulnak és gólt szereznek. 11-9

22. perc: Görbicz szép testcsel után egy gólra hozza fel a magyarokat. 10-9

20-21. perc:
Aguilar betörésből szerzi meg a 10. hazai gólt, majd szinte azonnal eladjuk a labdát, de Haraldsen védése után Lekics szépít. 10-8

18. perc: Görbicz védekezésben is hibázik, hetest és kétpercet csinálnak róla a spanyolok. A büntetőt Alonso belövi. 9-7

17. perc: Pena lő nagy gólt, a győriek viszont Görbicz révén célt tévesztenek. 8-7

15. perc: Amorim átlövésből eredményes, Haraldsen pedig véd, de Navarro is hárít a másik oldalon. 7-7

13-14. perc: Sikerül kivédekezni egy spanyol támadást, de eladjuk a labdát, Barbosa újra vezetést szerez a hazaiaknak. 7-6

12. perc: Löke harcol ki hétméterest, Görbicz ezt már belövi. 6-6

11. perc: Barbosa lőtt hatalmas gólt, Görbicz szép mozdulat végén válaszol. 6-5

10. perc: Hetes kaptak a spanyolok, amit értékesítenek is, de másik oldalon Vérten is betalál. 5-4

8. perc: Haraldsen bravúrral hárít egy ziccert, a másik oldalon Amorim kiállítást harcolt ki. A létszámfölényt sikerül góllá tenni. 4-3

7. perc: Löke lövését védi Navarro, leindítanak minket. 4-2

6. perc: Barbosa egy betörés után megszerzi az első hazai gólt, majd Vérten mellől Alonso egy lerohanás végén ismét Barbosa talált be. 3-2

4. perc:
Haraldsen mutat be egy bravúrt, majd Görbicz passzából Radicsevics szerez gólt. 0-2

3. perc: Amorim révén végre megszereztük a vezetést. 0-1

2. perc: Görbicz Anita végezhetett el hetest, de a kapus megint túljárt az eszén.

1. perc: A magyar csapat kezdte a találkozót, de Görbicz Anita átlövését fogta a spanyol kapus, a másik oldalon kapufát lőnek a hazaiak.

19:00 - A mérkőzést román játékvezetők, Nicolae Stark és Romeo Mihai Stefan vezetik.

18:55 - A BL őszi idényének végén Konkoly Csabát a női válogatottunk norvég szövetségi kapitánya, Karl Erik Böhn váltotta az ETO kispadján, aki magabiztosan vág neki a középdöntőnek. Elmondása szerint az összes ellenfélből felkészültek, így jó teljesítményt, győzelmeket vár tanítványaitól.

18:51 - A spanyol együttes az előző idényben kibabrált a magyar bajnokkal, a BL-elődöntőben saját pályáján legyőzte Görbicz Anitáékat, és a Magvassy Sportcsarnokban is döntetlent ért el, így a fináléba jutott, ahol attól a Larviktól kapott ki, amely pénteken győzelemmel nyitotta a középdöntőt az 1. csoportban.