Bundesliga

A Mainz magyarjai nélkül lopott pontot a Schalkétól

A Bundesliga 20. fordulójának szombati mérkőzésén a Szalai Ádám és Stieber Zoltán nélkül felálló Mainz 1-1-es döntetlent játszott a Schalke otthonában. A Bayer Leverkusen 2-2-re végzett a Stuttgarttal, a Hertha otthon kapott ki a Hannovertől, míg a Mönchengladbach gólnélküli mérkőzést vívott a Wolfsburg ellen.

Schalke - Mainz

Lépéskényszerbe kerültek a gelsenkircheniek a találkozó előtt, hiszen egy nappal korábban a Dortmund idgenben legyőzte a Nürnberg együttesét. Huub Stevens csapatának azonban nem volt félnivalója, ugyanis a öt mérkőzéses győzelmi szériával a háta mögött fogadta a Mainz csapatát. A vendégeknél sem a combsérüléssel bajlódó Szalai Ádám, sem a bokaporblémákkal küszködő Stieber Zoltán nem léphetett pályára, ott volt viszont a csapatban a visszatérő Mohamed Zidan. A dortmundiaktól érkező egyiptomi remek első félidővel rukkolt elő régi-új együttesében, az első negyedóra végén az ő góljával előnybe is került a fölényben futballozó vendégcsapat.egy bedobás után ügyesen fordítottak a vendégek, a hosszúra történeő beívelésére pedig az egyiptomi teljesen egyedül érkezett és a rövid sarokba belsőzött (0-1).

Hiába állított tulajdonképpen három csatárt (Huntelaar, Raúl, Marica) is a kezdőbe Stevens, az első 45 percben gyakorlatilag helyzete sem volt a hazaiaknak. Az idényben már nem először láthattuk ezt a Schalkétól, de a fordulás után mintha kicserélték volna a csapatot. A hazaiak igen veszélyesen játszottak, aminek eredményeképpen az 59. percben Obasi egyenlített is. A nigéria közel két év szünet után volt ismét eredményes a Bundesligában, miután a védőjét egy testcsellel csúnyán becsapta, és igen éles szögből a kapuba bombázott (1-1). Az egyenlítés után teljesen elbillent a mérleg nyelve, a Schalke irtózatos nyomást helyezett ellenfelére, szinte futószalagon érkeztek a lehetőségek, de a mainzi védelem hősiesen állta a sarat.

A döntetlen az jelenti, hogy a Raúlék kétpontos hátrányba kerültek az élen álló Dortmundtól, míg a mainziak valamelyest távolabb kerültek a kieső zónától.

Leverkusen - Stuttgart

A forduló egyik rangadóját rendezték a BayArénában, ahol a Leverkusen fogadta a Stuttgartot. A gyógyszergyáriak Kiessling 11. percben szerzett góljával szerezték meg a vezetést (1-0), de a 23. minutumban Julian Schieber szabadrúgásgóljával egyenlített a Stuttgart csapat (1-1). A szünetig már nem esett több gól, de fordulás után szinte azonnal újra előnybe kerültek a hazaiak: Simon Rolfes magabiztosan értékesítette egy lökés miatt megítélt büntetőt (2-1). A 63. percben a leverkuseniektől Kadlec begyűjtötte második sárgalapját, így csapata a hátralévő időben emberhátrányban volt kénytelen őrizni az előnyt, amely a találkozó utolsó percében elolvadt: Cacau passzából Harnik mentett pontot csapatának (2-2). A sváboknál nem került a kezdőbe Hajnal Tamás, de a magyar középpályás a 79. percben csereként pályára lépett. A hajrában még Molinarót is kiállította a játékvezető, így a stuttgartiak is csak 10 emberrel vonultak le a pályáról.

A többi mérkőzésen:

Négygólos mérkőzésen osztozkodott a pontokon a Hoffenheim és az Augsburg, míg a mérkőzést 10 emberrel befejező Hertha Berlinben kapott ki a Hannovertől. Pontokat veszített az idény meglepetéscsapata, a Mönchengladbach, amely a nagy mezőnyfölény ellenére sem tudta bevenni a Wolfsburg kapuját.