Matri duplájával verte a Juventus az Udinesét

A listavezető Juventus hazai pályán 2-1-re legyőzte a harmadik helyen álló Udinesét az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombat esti mérkőzésén, így továbbra is egyedüliként veretlen a Serie A-ban.

A mérkőzés a Juventus ziccerével indult, de Estigarribia Handanovicba lőtte a labdát a 3. percben. A folytatásban mindkét kapu előtt voltak lehetőségek, a 16. percben Armero lövése kerülte le centikkel Buffon kapuját, a 23. percben Matri lőtte fejen Handanovicot, majd Estigarribia és Quagliarella célzott pontatlanul. Végül az egyre nagyobb fölényben futballozó hazaiak mehettek előnnyel szünetre, Estigarribia bal oldali beadását Quagliarella fejelte kapura, a kapusról kijött a labda, az érkező Matri a hálóba lőtte (1-0).

A második félidő elején egy Vidal-, illetve Di Natale-löket után egyenlíteni tudott az Udinese, Isla tette ki balra a labdát Floro Floreshez, aki a 14 méterről a bal alsóba helyezett (1-1). A vendégek lendületbe jöttek a gól után, Antonio Conte rögtön lépett, beküldte Claudio Marchisiót, aki egy perccel később gólpasszt adott Matrinak, a támadó egy csel után kissé balról gurított a bal alsóba (2-1). A Zebrák a hátralévő időben tartották előnyüket, és újabb riválist intéztek el.

A Juventus továbbra is veretlen a szezonban, a lefújás után hosszú percekig ünnepeltek a szukolókkal a játékosok a szakadó hóesésben. Antonio Conte együttese négy pont előnnyel vezeti a tabellát a holnap pályára lépő Milan előtt, az Udinesét már hat pontra szakította le magáról.