Bundesliga

A Köln vezetett, de a végén kiütötte Podolskiékat a Schalke

A Schalke 4-1-re legyőzte vendégként a Köln együttesét a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Lukas Podolski idénybeli 15. góljával a hazaiak vezettek, de a gelsenkircheniek kiváló második félidei játékukkal felőrölték ellenfelüket.

A tabellán élen álló hármasból a Bayern München és a Borussia Dortmund után a Schalke 04 is nyert a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombati játéknapján.

Az első félidő kissé unalmasan telt, noha gyors góllal szerzett vezetést a Köln: a 4. percben a Schalke-védői érthetetlenül elengedték a Podolskit, aki kapura vezette a labdát, igazított rajta, majd 18-ról irgalmatlanul bevarrta a bal alsóba (1-0).

A gól után magához tért a vendégcsapat, a 16. percben Fuchs tekerte előre a labdát szabadrúgásból, Matip fejelt éppencsak fölé, három perc múlva 1 Fuchs 17 méteres jobb oldali szabadrúgása szögletre vágódott a sorfalról. Fokozódott a nyomás a kölnieken, de a sérült Raúl és Holtby nagyon hiányzott (akkor még) a Schalkéból. A szünetig nem tudott egyenlíteni a gelsenkircheni együttes, sőt, a félidő legnagyobb lehetőségét a Köln szórakozta el, a 42. percben Sereno bal oldali beadásánál Podolski 12 méterről a kapu fölé durrantott.

A szünetben Huub Stevens rendett tett játékosai közt, a 48. percben Obasi jobbról az oldalhálót találta el, aztán a 60. percben összejött az egyenlítés, Fuchs ívelt a kapu elé jobbról, Rensing nem jött ki kapujából, Marica pedig közelről a hálóba bólintott (1-1).

A 67. percben Unnerstall védett nagyot Peszko kísérleténél, az ellentámadásnál Jurado lőtt a jobb alsó mellé. Egy perc múlva Podolsli bal lába sült el megint, de Unnerstall a helyén volt. A 72 percben már a Bányászok voltak előnyben, Obasi passzát Huntelaar a kapufára fejelte, a kipattanót Marica ballal közelről a hálóba vágta (1-2).

A 74. percben Podolski távolról csavart kapura egy szabadrúgást, a hálót tetejét súrolta a labda. A mérkőzés a 78. percben dőlt el, amikor Brečko rúgta fel Draxlert saját büntetőterületén belül, piros lapot kapott, Huntelaar pedig belőtte a tizenegyest (1-3). A Schalke győzelmét Höger tette teljessé, a hazaiak szétestek a végére, Huntelaar önzetlenül tovább passzolt a középpályásnak, aki közelről volt eredményes, élete első Bundesliga-gólját szerezve (1-4).

Remek második félidejének köszönhetően simán nyert a Schalke, és tartja a lépést a Bayern-Dortmund kettőssel az élen.

Bundesliga, 19. forduló:
1. FC Köln-FC Schalke 04 1-4 (1-0)
gól: Podolski (4.), illetve Marica (60., 72.), Huntelaar (78., 11-esből), Hoger (82.)
piros lap: Brecko (78., Köln)