A Dortmund időnként sziporkázott, a Bayern csak szenvedett

Szombaton öt mérkőzést rendeztek a német Bundesliga 19. fordulójában, melyben a Borussia Dortmund hazai pályán 3-1-re legyőzte a Hoffenheim csapatát, és tartja a lépést a Wolfsburgot 2-0-ra legyűrő Bayern Münchennel.

Borussia Dortmund - Hoffenheim

Az ötödik percben a Dortmund lengyel támadólégiója okozott nagy veszélyt, Lewandowksi tökéletes fejesét Starke kapus azonban kiszedte a jobb sarokból. Nem sokkal később Blaszczykowski is helyzetbe került, de Starke azt a próbát is hárította. Folytatódtak a dortmundi rohamok: a 9. percben Lewandowski megpattanó lövését hatalmas bravúrral hárította a vendégek kapusa. A kezdeti nehézségeket sikerült túlélnie a Hoffenheimnek, de amint a vendégcsapat elhagyta a "sündisznóállást", meg is szerezte a vezetést Jürgen Klopp együttese. A középpályán Rudy veszített el egy labdát, Kehl szerelés után remekül ugratta ki a japán Kagawát, aki 12 méterről a kapuba passzolt (1-0). A 20. percben könnyen megduplázhatta volna előnyét a Borussia, de Kagawa passzát követően Lewandoski a védőktől szorongatva már nem volt képes a kapu felé tenni a játékszert. A 31. percben azonban már összejött a második gól: egy szemre tetszetős támadás után Blaszczykowski beadását Grosskreutz jobb külsővel a léc alá helyezte (2-0). Két perccel később a holland Markus Babbel egy szóló után kis híján szépített, de Weidenfeller kirepülve hatalmasat védett. A félidő végéhez érve újabb dortmundi gólnak örülhetett a hazai publikum, de Grosskreutz találatát végül a játékvezető les miatt - jogosan - érvénytelenítette.

A fordulás után sem változott igazán a játék képe, az 55. minutumban pedig érkezett a harmadik dortmundi találat: Grosskreutz csodás sarkazása után Kagawa szerezte meg második gólját (3-0).  Nem volt még itt vége a történetnek, a 61. percben egy baloldali beadás után Johnson szépített. (3-1).

Lewandowski még tesztelgette Starkét, de két ígéretes helyzetben is elveszítette a párharcot a kapussal és a védelemmel szemben. A hajrában még a vendégek kapitánya, Beck egy lövése után a labda kívülről súrolta a kapufát, de a hajrában igazán már nem akart futballozni a címvédő. A sárga-feketék tehát Mario Götze nélkül magabiztosan vették az aktuális akadályt, így továbbra is csak rosszabb gólaránnyal állnak a bajnokság második helyén.

Bayern München - Wolfsburg

A listavezető bajorok a Wolfsburgot látták vendégül, a mérkőzés pikantériája természetesen Felix Magath személye volt, aki korábban ült a Bayern kispadján. A Ribéryt, Robbent és Gomezt is a soraiban tudó müncheniek kissé mintha átaludták volna az első 45 percet, egy Robben és egy Gomez lehetőségen kívül nem sok helyzete volt a nagy mezőnyfölényben játszó hazaiaknak, igaz, a 7.percben Gomez szerzett egy lesgólt. A szünet után negyedórával aztán megtört a jég, a góllövőlista élén álló Gomez idénybeli 17. bajnoki találatával előnybe kerültek a bőrnadrágosok, a német válogatott támadó egy beadás után lecsorgó labdát pofozott közelről a hálóba. (1-0) A rendes játékidő leteltével Arjen Robben biztosította be a győzelmet a hazaiaknak (2-0). Sikerével a Bayern maradt az élen, de csak jobb gólkülönbséggel előzi meg a Dortmundot.

Az Augsburg már az ötödik percben előnybe került, Thomas Werner passzából de Jong volt eredményes, de még az első félidő közepén, Florian Dick révén egalizált a Kaiserslautern. A fordulás után szinte azonnal átvette a vezetést is a vendéggárda, de Dick második góljára Hain válaszolni tudott.

A Werder Bremen ugyan Claudio Pizzaro révén a 29. percben vezetést szerzett, de a Leverkusen Reinartz révén az 57. percben egalizált, és ugyan a hátralévő időben nagy erőket mozgósított, hogy kicsikarja a győzelmet, végül be kellett érnie az egy ponttal.

A Hamburg három nyeretlenül megvívott mérkőzés után ismét győztesként hagyta el a pályát, Thorsten Fink csapata a Hertha Berlin otthonában tudott nyerni 2-1-re.