FA-kupa

A Chelsea ajándékszagú tizenegyessel búcsúztatta Buzsákyékat

A Chelsea 1-0-ra nyert a Queens Park Rangers otthonában az angol labdarúgó FA-kupa negyedik fordulójában, ezzel a Kékek jutottak tovább a nyolcaddöntőbe. A győztes gólt Juan Mata szerezte büntetőből.

Az első félidőben csendesen csordogált a mérkőzés - a pályán, mert a lelátókón folyamatos füttykoncert kísérte a vendégeket, főleg John Terry megmozdulásait. A Chelsea nem tudta gólra váltani fölényét, az első negyedórában Juan Mata lövését Paddy Kenny tornázta ki, a másik kapu előtt Joey Barton lőtt a jobb sarok mellé.

A másik félidőben nem forgott állandó veszélyben Kenny, iletve Cech kapuja, egyértelmű volt, hogy akár egy gól is dönthet a továbbjutásról. A Kékek végül egy ajándéktizenegyessel szerezték meg a vezetést, a 60. percben Clinton Hill mellett esett el Daniel Sturridge, Juan Mata a másik irányba vetődő kapus mellett a bal alsóba helyezett (0-1). A hátralévő félórában a Chelsea biztosan őrizte előnyét, és jutott tovább a legjobb 16 közé.

Buzsáky Ákost ismét a kezdőcsapatba jelölte Mark Hughes, a magyar középpályás ezúttal nem tudott lendíteni a QPR játékán, a 79. percben Rob Hulse váltotta. A Kékeket a ugyanakkor Ramires sérülése aggaszthatja, a brazil középpályás a másik félidőben egy rossz mozdulat után rogyott a földre, hordágyon kellett levinni a pályáról.

Ami az Anton Ferdinand vs. John Terry ügyet illeti, a két védő nem fogott kezet egymással a meccs előtt, de mások sem, a várható incidens miatt eltekintettek a kölcsönös kézfogásoktól.

A mérkőzés összefoglalója:

FA-kupa, 4. forduló (a 16 közé kerülésért):
Queens Park Rangers-Chelsea 0-1 (0-0)
Gólszerző: Juan Mata (62. - tizenegyesből)

Everton-Fulham 2-1 (1-1)
Gólszerző: Stracqualursi (27.), Fellaini (73.), illetve Murphy (14. - tizenegyesből)

Watford (II.)-Tottenham 0-1 (0-1)
Gólszerző: Van der Vaart (42.)