Férfi kézilabda Eb

Újabb bravúrpont, a horvátok elleni döntetlennel zártunk

A magyar férfi kézilabda-válogatott Horvátország ellen fejezte be a középdöntőt az Európa-bajnokságon. A horvátok számára tét nélküli mérkőzésen jól harcoltunk, és Császár Gábor vezérletével döntetlent értünk el a már elődöntőbe jutott rivális ellen.

Kivételesen a magyar válogatott kezdte jobban a mérkőzést, elsősorban Fazekas remeklésének és Császár betöréseinek köszönhetően, de ebben az időszakban még Mocsai Tamás, Zubai és Ilyés is eredményes tudott lenni. Bő húsz percig stabilan tartottuk is az előnyünket, ami olykor négygólosra is nőtt (8-4, 12-8).

A félidő hajrájában azonban védekezést váltottak a horvátok, Vori zavaróban dolgozott, ami megfogta a mieink támadójátékát. Feljött az ellenfél, amelynek még szerencséje is volt, az utolsó percben Császár rossz lövése után Horvat indult, és az utolsó pillanatban egy gólra hozta fel csapatát. (13-12)

A magyar válogatott játékosai Császár Gábor vezérletével ismét szívvel-lélekkel küzdöttek - Fotó: AFP

A szünet után megfordult a meccs menete, gyorsan előnybe került a horvát együttes, nehezen tartottuk távol a kapunktól az átlövőket. A küzdőszellemét azonban nem veszítette el a magyar válogatott, és Császár sorra lőtte a gólokat, így egyenlítettünk (19-19), és az utolsó tíz percben folyamatos nyomás alatt tartottuk a papíron esélyesebb ellenfelet. Ebben az időszakban - amellett, hogy csodáltuk a játékát - csak amiatt lehetett hiányérrzetünk, hogy gyakorlatilag csak Császár volt képes a góllövésre. A többiek nem érezték a távolságot a fallal szemben, rendre túl közel kerültek, az egy az egy elleni helyzeteket pedig nem oldották meg olyan jól, mint az irányító.

A véghajrában aztán Krivokapics is megrázta magát és két nagy bombával segítette a csapatot, aminek köszönhetően az utolsó perc elején 24-24-es állásnál támadhattunk. Császár sajnos épp ebben a helyzetben bizonytalanodott el, jöhettek a horvátok.

Nincevic mintegy tíz másodperccel a vége előtt kapufát lőtt, a mieink lerohanták az ellenfelet, és Schuch Timuzsin be is lőtte a labdát Losert kapujába, de nagyon balszerencsés módon Mocsai Lajos eddigre már időt kért, így a játék megállt. Öt másodperc volt hátra, a saját térfelünkről indultunk. Nagy Kornélt a félpályánál megfogták, így már csak szabaddobásbból tudott kapura lőni, de Losert könnyedén védett.

A mérkőzés tehát döntetlennel ért véget, így a magyar válogatott a II. csoport negyedik helyén végzett, ami összesítésben azt jelenti, hogy a 8. lett az együttes az Európa-bajnokságon.

Középdöntő, II csoport
Magyarország-Horvátország 24-24 (13-12)
Újvidék, Spens Aréna, 5000 néző, vezették: Din, Dinu (román)
Magyarország: Császár 14/4, Ilyés 3, Krivokapics 2, Harsányi 1, Putics 1, Vadkerti 1, Zubai 1, Mocsai 1, Iváncsik G., Fazekas, Laluska, Nagy K., Schuch
Horvátország: Horvat 11/1, Buntic 5, Nincevic 3, Bicanic 2, Duvnjak 1, Kopljar 1, Vukovic 1, Vori, Gojun, Losert, Musa
6. Franciaország 5 1 1 3 128-139 3

Vége a mérkőzésnek, a 24-24-es döntetlen azt jelenti, hogy a csoportban maradunk a 4. helyen, összesítésben pedig a 8. helyen zártunk.

60. perc: Nagy Kornél ellen szabálytalankodtak, még el tudta lőni szabaddobásból a labdát, de Losert védett.

60. perc: Öt másodperc.

60. perc: Nincevic kapufát lőtt, indultunk, Schuch belőtte, de sajnos Mocsai Lajos már időt kért. Még nincs vége.

60. perc: Mocsai Lajos az átlövésre hívta fel játékosai figyelmét.

60. perc: Császárra maradt megint a labda, szörnyen lőtt, a horvátoké a labda, Goluza mester időt kért.

59. perc: Kopljar kapufát lőtt, miénk a labda.

58. perc: Krivokapics 11 méterről, talpról lőtt gólt. 24-24

58. perc: Fazekas végre megfogott egy Horvat-lövést.

57. perc: Harsányitól véleményes belemenés miatt vették el a labdát.

57. perc: Horvat bement megint a szélen, és a rövid oldalra lőtt. 23-24

56. perc: Buntic kapufát lőtt, de Ilyés újabb két percet kapott.

55. perc: Császár ismét betört a bal oldalon, és ismét belőtte. 23-23

55. perc: Kopljar talpról lőtte át a falat. 22-23

54. perc: Harsányi bement a szélen, és a hosszú alsóba lőtt. 22-22

54. perc: Krivokapic kapufája után Nincevic indult, és belőtte a ziccert. 21-22

53. perc: Putics alsó lövése bedobásra ment ki a blokkról.

52. perc: Rossz passz után Harsányi nem tudta összeszedni a labdát, Horvat pedig megszerezte a 10. gólját. 21-21

51. perc: Nincevic beakasztotta a szélen felugrás közben a lábát Zubaiba, majd Fazekas védett, miénk a labda.

51. perc: Császár lövését blokkolták, majd Horvat lövését védte Fazekas, de Laluska két percet kapott.

50. perc: Szabálytalan horvát zárás miatt miénk a labda.

49. perc: Krivokapics középen talált lövőhelyzetet, és meg is szerezte első gólját. 21-20

48. perc: Vukovictól passzív miatt vették el a labdát.

48. perc: Krivokapics lövését védte a bal alsó előtt Losert.

47. perc: Vadkerti lopott labdát, indulni nem tudott, de miénk a labda.

47. perc: Császár ezúttal alulról lőtt gólt. 20-20

46. perc: Horvathoz odagyötörték a labdát a szélre, ő belőtte, Ilyés még két percet is kapott. 19-20

45. perc: Császár parádézik, tucatnyi gólnál tart. 19-19

45. perc: Fazekas szépen védett egy álövést, miénk a labda.

44. perc: Kettős emberelőnyben ugyanúgy nem tudtunk gólt lőni, mint Izland ellen.

44. perc: Krivokapics tört be, Buntic pofon vágta, két percet kapott.

43. perc: Duvnjak középről lőtt a jobb felsőbe. 18-19

43. perc: Harsányi is kihagyta a hetest, Losert lábbal védett.

43. perc: Császár hetesét védte Losert, a kipattanó közben Császár leöklelték, újabb hetes.

42. perc: Sarokdobáshoz jutottunk egy blokk után, majd passzív helyzetben Zubai kapott bejátszást, hetest harcolt ki.

41. perc: Jó védekezéssel megszereztük a labdát.

41. perc: Császár és Krivokapics ugyanúgy "kényszerítőzött", mint egyszer az oroszok ellen, és előbbi belőtte. 18-18

40. perc: Buntic betört a jobb oldalon, belőtte. 17-18

40. perc: Zubai a védők szorításában vesztett labdát, a játékvezetők továbbegedték a játékot.

39. perc: Duvnjak átlövését védte Fazekas.

39. perc: Császár 10. gólját szerezte a hetesből. 17-17

39. perc: Zubai kapott jó bejátszást Ilyéstől befordult, és mivel Musa a földre vitte, két percet kapott, és hetest ítéltek.

38. perc: Passzív miatt elvesztették a labdát a horvátok.

37. perc: Császár a bal alsóba lőtte a hetest. 16-17

37. perc: Buntic átlövését védte Fazekas, Vadkerti indult, két percet és hetest harcolt ki Duvnjak mellett.

37. perc: Megint Császár! A nyolcadik gólját lőtte. 15-17

36. perc: Nincevic átlövésből volt eredményes, majd Losert védett nagyot, és Horvat újra betalált. 14-17

35. perc: Duvnjaktól belemenés miatt vették el a labdát, Császár betört, és a bal alsóba lőtt a bal oldalról. 14-15

34. perc: Krivokapics faultos lövését elengedték a játékvezetők, Losert védett.

33. perc: Rossz bejátszás után Nincevic indult, Fazekas védett, de Horvat volt a következő, aki érkezett, övé lett a labda, és belőtte. 13-15

32. perc: Buntic középről lőtt a kapu bal oldalába. 13-14

32. perc: Zubai szabálytalan zárása miatt a horvátoké lett a labda.

31. perc: Krivokapics átlövését könnyen fogta Losert, majd Horvat lőtte be hatodik gólját. 13-13

31. perc: A második játékrészt a magyar csapat kezdte.

Rég kezdtünk már ilyen jól meccset, a horvát hatosfal nagyon ízlett a mieinknek, főleg Császár Gábornak, és Fazekas Nándor is remekül teljesített a kapuban. A félidő hajrájában kinyitotta a védelmét az ellenfél, amivel már nehezen birkóztak meg a mieink, ráadásul az utolsó pillanatokban egy rossz lövés után bosszantó gólt kaptunk. Jó lenne, ha támadásban Császár mellé valaki fel tudna zárkózni, és Fazekas valamint a védőfal is tartaná a formáját.

30. perc: Császár átlövését védte Losert, és Horvat még felért a kapunkig, bevágta a labdát. 13-12

30. perc: Horvat a jobb szélről kapu mellé lőtt.

29. perc: Fazekas Duvnjak átlövését védte, majd gyors magyar támadás végén Ilyés betört, és a hálóba pattintott. 13-11

28. perc: Szabálytalan zárás miatt miénk a labda, de Császártól belemenés miatt vették el.

27. perc: Zubai kapott rossz bejátszást, Nincevic indult, de Fazekas megint védett. A horvátok jönnek bedobással.

27. perc: Mocsai Lajos időt kért, és feszesebb vonalvédekezést, valamint szélsőbefutásokat kért a csapattól.

27. perc: Fazekas szépen védte Buntic jobbról jövő lövését, de Nincevichez pattant a labda, aki belőtte. 12-11

26. perc: Császár rosszul passzolt Vadkerti felé, az ellenfélé a labda.

25. perc: Császár bejátszását lelopták Harsányi kezéről, a horvát lerohanást Horvat ejtéssel fejezte be, amibe Fazekas beleért, de bement a labda. 12-10

24. perc: Buntic középről lőtt átlövésgólt. 12-9

24. perc: Putics passzív helyzetből, talpról lőtt a felső lécre.

24. perc: Horvat befutása után került ziccerbe, Fazekas nagyot védett.

23. perc: Császár a kapu jobb oldalába lőtte a büntetőt. 12-8

23. perc: Harsányi játszott be Zubaihoz, aki hetest harcolt ki, de sérülése miatt nagyok a fájdalmai.

22. perc: Vukovic egyszerre két emberünkbe ment bele a jobb oldalon, miénk a labda.

22. perc: Mi is szabálytalanság miatt vesztettük el a játékszert.

21. perc: Szabálytalan zárás miatt hozzánk került a labda.

20. perc: Császár gyorsan hagyták lőni, úgyhogy nagy gólt lőtt. 11-8

20. perc: Bicanic a bal oldalról lőtt gólt. 10-8

19. perc: Császár Gábor szép csellel ment a bal szél felé, hetest harcolt ki, amit ő maga be is lőtt. 10-7

19. perc: Buntic tíz méterről nagy gólt lőtt a bal alsóba. 9-7

18. perc: Buntic lövését sarokdobásra blokkoltuk.

18. perc: Putics középről jövő lövése blokkról pattant be. 9-6

17. perc: Császár átlövését blokkolták, Nincevic indult, és gólt lőtt. 8-6

16. perc: Buntic betörésből hetest harcolt ki, Horvat bepattintotta. 8-5

15. perc: Mocsai Lajos azt kérte, hogy játékosai figyeljenek a keresztmozgásokra védekezésben, támadásoknál pedig nagyobb nyomással indítsák a figurákat.

15. perc: Slavko Goluza időt kért.

15. perc: Császár a harmadik gólját lőtte átlövésből. 8-4

14. perc: Horvat a jobb szélről lőtt kapufát, majd Császár is gyorsan fejezett be egy akciót, Losert védett. Újra gyorsan a mi kapunk elé került a labda, de Fazekas ma parádézik. Nyolcból négyet védett!

13. perc: Császár remek csellel verte meg Bunticot, és szép gólt lőtt. 7-4

12. perc: Vori befordulása után Fazekas védett nagyot, de szabálytalanság miatt a horvátoknál maradt a labda, majd Vukovic átlövése Fazekas kezéről pattant be. 6-4

11. perc: Császár csodás bejátszása után Zubai befordult beállóból, és Losert lábai között pattintott a kapuba. 6-3

10. perc: Fazekas két ziccert fogott ki egy támadás alatt, de szabálytalanság miatt elvesztettük a labdát, Horvat indult, és ezt már belőtte. 5-3

9. perc: Tempós húzás után Császár pattintott középről a jobb alsóba. 5-2

9. perc: Buntic szépen találta meg jobbátlövőből a helyet Fazekas és a bal kapufa között. 4-2

8. perc: Mocsai átlövése kötött ki a bal felsőben. 4-1

7. perc: Passzívba kergettük a horvátokat, és Fazekas szépen védett.

6. perc: Lépéshiba miatt elvették tőlünk a labdát a játékvezetők.

6. perc: Horvat a jobb szélen ugrott be, és belőtte a labdát a hosszúba. 3-1

5. perc: Jó blokk után Harsányi indult, de Losert védett.

5. perc: A horvát kapuban kezdő Losert bedobásra mentett egy lövést, majd ismét Ilyés lőt középről nagy gólt. 3-0

4. perc: Nincevic ment be a bal szélen, Fazekas feje fölé lőtt, de a kapus odanyúlt, és védett.

3. perc: Ilyés középen ment fel, és nagy gólt lőtt. 2-0

2. perc: Újabb gyenge lövés kapu mellé, miénk a labda.

1. perc: Horvátország kezdett, de egy rossz horvát lövés után Vadkerti indult, és ő szerezte az első gólt. 1-0

20:05 - A csoportot már biztosan Spanyolország nyerte, Horvátország pedig biztosan második, és Szerbiával küzd az elődöntőben.

Magyarország-Horvátország
Újvidék, Spens Aréna 5000 néző; vezetik: Din, Dinu (románok)
Magyarország: Fazekas, Mikler (kapusok), Ilyés, Szöllősi, Császár, Mocsai T., Iváncsik G., Harsányi, Putics, Krivokapics, Laluska, Nagy K., Vadkerti, Zubai, Schuch, Ancsin
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
Horvátország: Alilovic, Losert (kapusok), Balic, Duvnjak, Lackovic, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Vukovic, Bicanic, Buntic, Strlek, Cupic, Musa, Nincevic
Szövetségi kapitány: Slavko Goluza