Australian Open

Djokovics győzelmével lett teljes az álomelődöntők mezőnye

A világelső Novak Djokovics három szettben, 6-4, 7-6, 6-1-re győzött a spanyol David Ferrer ellen az Australian Open utolsó negyeddöntőjében. Így mindkét ágon létrejött az álomelődöntő a férfiaknál, Djokovics a negyedik kiemelt Andy Murray-vel mérkőzik, míg a második helyen rangsorolt Rafael Nadal a harmadik Roger Federerrel küzd a döntőbe jutásért.

A szerb Novak Djokovics a spanyol David Ferrer elleni győztes negyeddöntő után az Australian Openen.

Az első két szett rendkívül szoros volt, több mint két órán át tartott, de a végjátékban mindkétszer a szerb címvédő kerekedett felül. A harmadik, egyben utolsó felvonásban Djokovics már egyértelműen jobban játszott ellenfelénél, így bejutott az elődöntőbe, ahol tavalyi döntős ellenfele, a brit Andy Murray vár rá.