La Liga

A Málaga négyet kapott a Barcelonától, Messi triplázott

A Real Madrid után a másik nagyágyú, a Barcelona is négy gólt vágott a Málagának a La Rosaledában, a katalánok 4-1-re győztek a spanyol labdarúgó-bajnokság vasárnapi játéknapján, amelyben ezen a hétvégén a sztrájk miatt elmaradt 1. fordulót pótolják. Lionel Messi a szezonban ötödik mesterhármasát jegyezte, a bajnokságban a harmadikat, összesen már 22 találatnál jár a La Ligában.

Fotó: AFP

A Real Madrid utáni és előtti összecsapáson Pep Guardiola több kulcsemberét is pihentette a Málaga ellen, Carles Puyolt, Xavit és Cesc Fabregast is csak csereként nevezte. Az első félidőben változatosan zajlott a játék, mindkét kapu előtt voltak veszélyes helyzetek, a címvédő a 33. percben erőltette rá akaratát a hazaiakra: Adriano beadását Messi fejelte a jobb alsóba 11 méterről (0-1).

A második félidő elején növelte előnyét a vendégcsapat, Caballerót két védés után Sánchez mattolta (0-2). Három perc múlva Lionel Messi második gólját szerezte, szép szóló után gurított 14 méterről okosan a jobb alsó sarokba (0-3). A 81. percben lemásolta előző szólóját, Pedro passzát követően helyzett a hálóba az argentin klasszis (0-4).

A hátralévő percekben Messinek több lehetősége is volt a mesternégyesre, végül a másik oldalon láthattunk gólt, Rondón szépített jobbról, éles szögből, a labda a kapufáról pattant be (1-4). A katalánok figyelme a hajrában kissé lankadt, de újabb gólt nem kapott Víctor Valdés.

Győzelmével a Barca két pontra zárkózott fel a később pályára lépő Real Madridhoz. Lionel Messi a szezonban ötödik mesterhármasát jegyezte, a bajnokságban a harmadikat.