Gálázott a Roma a Cesena ellen

Az AS Roma nyolc perc alatt három gólt szerezve eldöntötte a Cesena elleni mérkőzést az olasz labdarúgó-bajnokság 19. körének szombati játéknapján. A Farkasok végül 5-1-re győztek, és kapaszkodnak az élmezőnyhöz.

Nem sokáig teketóriázott a Roma, fél perc után Lamela sarkazós passza után Totti zúdított a bal alsó sarokba (1-0). Majd egy perc alatt két gól is született, előbb Lamela emelt a lesen álló Tottihoz, aki az ötös jobb sarkáról kíméletlenül a hosszú alsóba vágta a labdát (2-0), majd Greco passza után Borini közelről lőtt a hálóba (3-0).

A Cesena összeomlott a három kapott gól után, a Farkasoknak pedig az is belefért, hogy Borini ziccert hibázzon. A vendégek a 27. percben jutottak el Marteen Stekelenburg kapujáig, Ceccarrelli lövését fogta a holland. A 30. percben Totti kapáslövését hárította Antonioli.

A gólok a második félidőben is potyogtak, előbb az 58. percben szépített a Cesena, Eder szép egyéni akció végén volt eredményes (3-1). A folytatásban aztán nyolc perc alatt még kétszer bevette Antonioli ketrecét a Roma, a 62. percben Juan egy kipattanót vágott a hálóba (4-1), a 70. percben Pjanic előbb távolról tüzelt, Antonioli védett, de a bosnyák középpályás az ismétlést már a hálóba lőtte (5-1).

A Roma 5-1-re kiütötte a kiesőjelölt Cesenát, Luis Enrique együttese zsinórban negyedik meccsét nyerte - az Olasz Kupát is beleszámítva - és egy helyet előrelépve hatodik a tabellán, egy mérkőzéssel kevesebbet játszva.