Bundesliga

Bayern zakóval indult a Bundesliga-tavasz - videó

A Mönchengladbach oda-vissza elverte a rekordbajnokot, ennek a Dortmund és a Schalke örül a legjobban.

Az őszi nyitányhoz hasonlóan most is egy kapitális Manuel Neuer zakóval indult a Bayern München szereplése. Az őszi bajnok Bayern München ugyanis a tavalyi hazai vereség után most idegenben is kapitulált a Borussia Mönchengladbach ellen. Alig tizenegy perc elteltével Neuner rossz felszabadító rúgása után a válogatott Marco Reus talált be (1-0) a müncheni kapuba, majd a szünet előtt egy Robben-labdavesztés és egy látványos kontra végén Patrick Herrmann is gólt lőtt, így a 'Gladbach 2-0-val mehetett pihenni.

Fordulás után a 71. percben Reus álompassza után Herrmann ötödik idei gólját is megszerezte (3-0), így a hazai szurkolók örömét az sem ronthatta el, hogy öt perccel később a sérülését követően tizenegy hét után visszatérő Bastain Schweinsteiger révén a Bayern szépített (3-1). A Mönchengladbach a 3-1-es győzelmével egyetlen pontra megközelítette a münchenieket a Bundesliga élén, a Dortmund és a Schalke pedig egy esetleges hétvégi győzelemmel akár utol is érheti az őszi bajnokot.