Premier League-előzetes

Az első az utolsó ellen - a Wigan otthonában javítana a City

A Premier League 21. fordulójának hétfői zárómérkőzésén a sereghajtó, öt kör óta nyeretlen Wigan Athletic az éllovas, de az FA-kupában és a Ligakupában is vereséget szenvedő Manchester Cityt fogadja. A Manchester United a Bolton elleni sikerének köszönhetően pontszámban beérte a városi riválist a tabella élén, de a kékmezesek előnye ma este győzelem esetén ismét három pont lehet.

Wigan Athletic-Manchester City 21:00 Tv: Digi Sport
Hathárom-tipp: 2

A tökutolsó és az éllovas randevúzik a DW Stadionban, a Wigannak az életbenmaradáshoz, a Citynek a javításhoz kell(enek) a pont(ok). Bár a City legutóbbi bajnoki meccsén 3-0-ra győzött a Liverpool ellen, a kupafordulókban elvérzett, a Manchester Unitedtől (2-3, FA-kupa) és a Liverpooltól (0-1, Ligakupa) is hazai környezetben kapott ki, igaz, a Vörösök elleni elődöntő-visszavágóm még javíthat. Egyértelmű, hogy a gyárvárosiak kisebb hullámvölgyben vannak, utolsó öt mérkőzésükből mindössze egyet nyertek meg.

Az éllovas helyzetén segít, hogy papíron a lehető legkönnyebb ellenféllel néz farkaszemet hétfőn este, a Wigan utoljára december 10-én hagyta el győztesen a pályát, az FA-kupából a negyedosztályú Swindon Town verte ki. A kékmezesek a legutóbbi négy összecsapást 9-0-ás gólkülönbéssgel nyerték, a Latics 2009 októberében tudott pontot szerezni a City ellen (1-1), és egy évvel korábban tudta legyőzni (2-1) a manchesterieket, mindkétszer pályaválasztóként. Ebben a szezonban viszont nem megy a DW Stadionban Roberto Martínez együttesének, mindössze egyszer diadalmaskodott. Roberto Mancini fiainak különösen az utolsó negyedórában lesz érdemes hajtaniuk, a Wigan 11 veresége írható az idő előtti lazsálás számlájára.

MIndkét oldalon vannak hiányzók az Afrika Kupa miatt, a hazaiaknál Mohamed Diame, a vendégenél Yaya és Kolo Touré. A Citynél az eltiltott Vincent Kompanyt Stefan Szavics, Yaya Tourét Nigel De Yong helyettesíti. A kisebb sérüléssel bajlódó David Silva és Mario Balotelli jatéka erősen kérdéses.