Az Arsenal nyert, és megelőzte az otthon kikapó Chelsea-t

A Manchester United veresége után újabb meglepetéseredmény született a Premier League 19. fordulójában: a Chelsea 3-1-re kikapott hazai pályán az Aston Villától. Az Arsenal nagy nehezen legyőzte a Queens Park Rangerst, míg az összes többi mérkőzés döntetlennel ért véget.

A Chelsea megpróbálta azonnal nyomás alá helyezni az Aston Villát, de ez nem igazán sikerült, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a vendégek részéről főleg Agbonlahor volt aktív. A vezetést azért a várakozásoknak megfelelően a londoniak szerezték meg, miután Didier Drogbát teljesen egyértelműen felrúgták a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig belőtte az elefántcsontparti. (1-0)

Sokáig azonban nem vezettek a Kékek, Ireland egy szöglet után lőtt üresen mintegy tíz méterről, és Terry először blokkolt, de másodjára már a hálóba lőtt a kopasz ír. (1-1)

A Chelsea-Aston Villa meccs góljai

A szünet előtt a hazaiaknak még voltak lehetőségeik, majd a második játékrészben is némi fölényben voltak, de nem záporoztak a lövések Brad Guzan kapujára. Összességében eseménytelenül teltek a percek, majd a hajrá kezdetén meglepetésre vezetést szerzett a birminghami együttes. A Chelsea előbb megúszott egy nagy helyezkedési hibát, majd pillanatokkal később megint hibáztak a védők, egyedül hagyták a kapuval szemben Petrovot, ő pedig megkapta, majd a bal alsóba lőtte a labdát. (1-2)

A végére pedig az is eldőlt, hogy még csak izgulniuk sem kell a vendégeknek a győzelemért, hiszen a 86. percben Lampard a saját térfelén adta el a labdát, azt Ireland Benthez továbbította, ő pedig megszerezte csapata harmadik gólját. (1-3)

Robin van Persie lő kapura az Arsenal és a Queens Park Rangers Premier League-mérkőzésén az Emirates Stadionban 2011 decemberében

A vereség a Chelsea-nek a tabellán elfoglalt negyedik helybe került, hiszen az Arsenal, ha nehezen is, de legyőzte a Queens Park Rangerst, amelynek keretébe Buzsáky Ákos nem került be.

Az Ágyúsok némi fölényben játszották végig az első félidőt, van Persie-nek több veszélyes fejese is volt, de a kaput nem találta a csapatkapitány. A második játékrészben még nagyobb lett a hazai fölény, de a legnagyobb helyzeteket is kihagyták, Theo Walcott például ordító ziccerben, szemben a kapuval lőtt mellé.

A 60. percben aztán van Persie hozta a szinte állandó meccsenkénti egy gólját, Arsavin indításából bevágta a labdát a jobb alsóba, és ezzel a találattal nyert 1-0-ra az Arsenal, amely ezzel tehát előrelépett a negyedik helyre.

Az Arsenal-QPR meccs góljai

A Bolton Bogdán Ádámmal a kispadján játszott 1-1-et a Wolverhampton ellen hazai pályán, és ugyanez lett a végeredmény a Norwich-Fulham és a Swansea-Tottenham mérkőzéseken is. A Stoke közel állt ahhoz, hogy hátrányból fordítva legyőzze a Wigant, de végül az emberhátrányban játszó vendégek pontot tudtak menteni az EL-résztvevő otthonában.

19. forduló
Arsenal-Queens Park Rangers 1-0 (0-0)
gólszerző: van Persie (60.)
Bolton Wanderers-Wolverhampton Wanderers 1-1 (1-0)
gólszerzők: Ricketts (22.), illetve Fletcher (49.)
Chelsea-Aston Villa 1-3 (1-1)
gólszerzők: Drogba (23., 11-esből), illetve Ireland (28.), Petrov (83.), Bent (86.)
Norwich City-Fulham 1-1 (0-1)
gólszerzők: Jackson (94.), illetve Sa 7.)
Stoke City-Wigan Athletic 2-2 (0-1)
gólszerzők: Walters (77., 11-esből), Jerome (84.), illetve Moses (45.), Watson (87., 11-esből)
kiállítva: Caldwell (76., Stoke)
Swansea City-Tottenham Hotspur 1-1 (0-1)
gólszerzők: Sinclair (84.), illetve van der Vaart (44.)
korábban:
Manchester United-Blackburn Rovers 2-3 (0-1)
gólszerzők: Berbatov (52., 62.), illetve Aiyegbeni (16., 51., - az elsőt 11-esből), Hanley (80.)