A Blackburn elrontotta Sir Alex szülinapját és a United Szilveszterét

Az utolsó helyezett Blackburn óriási meglepetésre legyőzte idegenben a Manchester Unitedet a Premier League 19. fordulójában. A Vörös Ördögök saját kapujuk előtt nagy hibákat követtek el, a helyzetkihasználásuk viszont nem volt jó a szilveszteri találkozón.

A papírformának megfelelően a Manchester United kezdte jobban a mérkőzést, de nagy helyzeteket nem tudott kialakítani a hazai csapat az első negyedórában. Berbatov eltűnt a védők között, így a saját kapuja előtt villant először: összehozott egy tizenegyest a Blackburnnek. Látványosan lerántotta Sambát egy szögletnél, a teljesen jogos büntetőt pedig Yakubu belőtte. (0-1)

A kapott gól hatására felpörgött a manchesteri együttes, nagy nyomás alatt tartotta a Roverst, de hiába volt állandóan a vendégek kapujának közelében a labda, nagy helyzetek továbbra sem alakultak ki.

Nani küzd a labdáért a Manchester United és a Blackburn Premier League-mérkőzésén 2011 decemberében az Old Traffordon

Ehelyett a második félidő elején Yakubu megszerezte a második gólját. Carricktől kapott egy ajándék labdát a tizenhatoson, onnan pedig már kihasználta a ziccert. (0-2)

Egy perccel később szépített a United, egy jobb oldali beadás nagy nehezen eljutott Berbatovig, ő pedig befejelte a labdát a kapuba. (1-2)

Úgy tűnt, helyre áll a világ rendje, hiszen a 62. percben Valencia megint jobbról passzolt középre, Berbatov pedig ezúttal lábbal volt eredményes. (2-2)

A Vörös Ördögök továbbra is nagy fölényben voltak, de a 80. percben szögletet harcolt ki a Blackburn, aminél David De Gea szörnyen jött ki a magas labdára, nem tudta elütni Grant Hanley elől, aki a hálóba fejelt. (2-3)

A hajrában mindent egy lapra tettek fel a 70. születésnapját ünneplő Sir Alex tanítványai - emiatt a vendégeknek is voltak még helyzetei -, de ha más nem, a szerencse mindig megóvta a Rovers kapuját, így meglepetésre az utolsó helyezett győzött a szilveszteri játéknap első meccsén. Az Újév napján pályára lépő Manchester City így egy győzelemmel újra pontelőnybe kerülhet városi riválisával szemben.

19. forduló
Manchester United-Blackburn Rovers 2-3 (0-1)
gólszerzők: Berbatov (51., 62.), illetve Yakubu (16. - büntetőből, 51.), Hanley (80.)